GİB mülakatsız 36 güvenlik görevlisi alımı devam ediyor

GİB mülakatsız 36 güvenlik görevlisi alımı devam ediyor

ÖSYM tarafından yayımlanan 2019/2 tercihlerinde Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 36 koruma ve güvenlik görevlisi alımı için ÖSYM'ye kadro bildirdi. Açık pozisyonlara başvurular ÖSYM üzerinden devam ediyor.

GİB 36 koruma ve güvenlik görevlisi alımında son başvuru tarihine yaklaşılıyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan 2019/2 merkezi atama tercih başvuruları için kılavuz yayımlandı ve başvuruların alınmasına başlandı.

Başvuru tarihleri;

ÖSYM tercih kılavuzunda başvuru tarihleri 3 Aralık 2019'da başladı. Son başvuru tarihi ise kılavuzda belirtildiği gibi 12 Aralık 2019 olarak belirlendi.

Başvurular nasıl yapılmaktadır;

Başvuru yapacaklar ÖSYM aday işlemlerine şifreleriyle giriş yaptıktan "başvuru sürecindekiler" bağlantısından KPSS 2019/2 merkezi atama tercihleri yapılacak. Merkezi atama olduğu için alınacak memurlara mülakat ve sözlü sınav uygulanmadan doğrudan atama yapılacak;

Kadro dağılımı;

ÖSYM nitelik kodları ve illere göre kontenjanı içeren bir tablo yayımladı. Tabloda yer alan bilgiler ışığında başvuru yapılması önem arz etmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı 36 koruma ve güvenlik görevlisi alımında kadro dağılımı şu şekildedir;

gibalim.jpg

Başvuru şartları;

Kılavuzda da belirtildiği gibi 1101 nitelik kodu verilmiştir. Bu cinsiyeti erkek olma demektir. Verilen diğer bir kod ise 3389 nitelik kodudur. Bu kod ise ön lisans eğitimi veren Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması önlisans programlarının birinden mezun olmaktır. 6551 nitelik kodu ise Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olma şartıdır. 

Özel Koşullar
Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları
Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları
Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları
Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar
Mezun Olunan Ön Lisans Programı
Mezun Olunan Lisans Programı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum