1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gıda Tarım Bakanlığı 3500 Personel Atamaları Neden Yapılmıyor
Gıda Tarım Bakanlığı 3500 Personel Atamaları Neden Yapılmıyor

Gıda Tarım Bakanlığı 3500 Personel Atamaları Neden Yapılmıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3500 kamu personeli alımı yapılacağı açıklamasının ardından adaylar heyecanla kılavuzun yayınlanmasını beklemeye başlamıştır. Ancak halen alım yapılmadığı üzerine mağduriyetler oluşacaktır.

A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba açıklama yaparak 3500 kamu personeli alınacağını duyurmuştu duyurunun ardından adaylar heyecanla bekleyişe geçmişlerdir. Ancak halen atama yapılmaması üzerine adayların 2016 yılında girdiği KPSS puanları 31 Ağustos 2018 de kullanamayacak olmaları hak kayıplarına neden olacaktır. Adaylardan gelen istekler üzerine atamalar neden yapılmıyor. Adaylardan gelen yazıları aynen paylaşıyoruz.

Tarım ve Orman Bakanlığına atama bekleyen, hayatları ertelenmiş, Ziraat Mühendisleri, veteriner hekimler, su ürünleri mühendisleri, tekniker ve teknisyen 150 bini aşan işsizleriz. Ahmet Eşref Fakıbaba, mecliste bütçe görüşmelerinde" 2018 de 3500 atama yapacağız" açıklamasının ardından umutlu bekleyişimiz başlamıştır. Verimli topraklarımız ve ovalarımız var. Gelişmeye hazır hayvan potansiyelimiz var. Atama bekleyen mühendislerimiz veteriner hekimlerimiz tekniker ve teknisyenlerimiz var. Tek eksiğimiz bilgi ve teknolojinin köylümüz ile buluşması.

Tek yolu atama. Eski Bakan A.E.Fakıbaba, 9 Şubatta 10.551 kadro talebi ile Maliyeye başvurmuştur. Maliyede görüş bildirmesi için Devlet Personel Başkanlığına göndermiştir. DPB talebi değerlendirme gereği duymamış, tarım ve hayvancılığın kaderini, onbinlerce işsiz atama bekleyeni yok saymıştır. Talep, GTHB tarafından Mayıs ayında tekrar yenilenmiş, DPB olumlu görüş verdiğini söylemiştir. GTHB nin adı değişsede personel talebi değişmemiştir. Aksine DSİ ve ormanın da eklenmesi ile daha da artmıştır. Bakanımız Sn Bekir Pakdemirli'nin en öncelikli işi talebi alıp ilana çıkmasıdır. Sn Zehra Zümrüt Selçuk'un imzası, sn Berat Albayrak'ın onay ve imzası ile bizim bakanlığa gelip ilana çıkabilir. Tek ve en büyük beklentimiz talebimiz 2016 KPSS puanı ile alımın olmasıdır. Bayram tatilini de düşünerek 17 Ağustos’a kadar imzaların atılması gerekmektedir. Zira, 31 Ağustosta 2016 KPSS puanlarımız yanacaktır. 2016 KPSS puanlarımızı almak için 1 yılı hazırlık, 2 yılı sesimizi duyurmak ile 3 yılımızı harcadık.

Bizler kravat istemiyoruz, masa başı iş istemiyoruz. Atanıp, köylümüze çiftçimize kavuşmak BİRLİKTE ÜRETMEK istiyoruz. GTHB nin, yeni adı ile Tarım ve Orman Bakanlığının 10.551 talebi DPB dadır. Önemli bir hususa değinmek istiyoruz. Atama bekleyen tüm branşlar olarak bizim hiçbir zaman 10 Bin Atama tek seferde olsun diye bir talebimiz olmamıştır. Bizim talebimiz, Ahmet Eşref Fakıbaba'nın mecliste söz verdiği 3500 atama sözünün üstüne 5 Bin atama istedik. Ve altını çizerek tekrar tekrar bildiriyoruz. 2016 KPSS puanı ile alım olmasını puanımızın yanacağı 31 Ağustosa kadar 3500-5000 arası atama bekliyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum