1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. GMKA KPSS A grubuna göre 4 personel alıyor
GMKA KPSS A grubuna göre 4 personel alıyor

GMKA KPSS A grubuna göre 4 personel alıyor

T.C. Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) yeni kamu personeli alımı ilanları yayımlanmıştı. 21 Şubat 2020 tarihi itibari ile sona erecek olan personel alımı başvurularında KPSS A grubu puan türleri belirleyici olacaktır. İşte başvuru detayları

A+A-

Balıkesir ve Çanakkale merkezinde olmak üzere kamu hizmeti veren T.C. Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)  tarafından yeni kamu personeli alımları yapılacağına dair güncel ilanlar yayımlandı. İlgili ilanların başvuruları online olarak yapılacaktır.

GMKA 3 Uzman ve 1 İç Denetçi Alıyor

Yayımlanan kılavuzda yer alan bilgilere göre 3 kişilik kadro ile uzman alımı yapılacağı beyan edilirken; aynı zaman 1 kişilik kontenjan ile İç Denetçi alımı da yapılacaktır. Verilen başvuru şartlarına göre alımlar şu şekilde gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları

GMKA tarafından yapılacak olan 3 kişilik Uzman Alımı için başvuru yapacak olan adaylardan Şehir ve Bölge Planlama Harita Mühendisliği, Mühendislik, İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezuniyeti talep edilmiştir.

Ayrıca adayların bölümlerine göre KPSS A grubu (P3, P14, P24, P19, P29, P34) puan türlerinden en az 80 puana sahip olmaları gerekmektedir.

Bir diğer başvuru için İç Denetçi alımı ilanına başvuru yapacak olan adayların ise; hukuk, iktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, istatistik, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, matematik, sosyoloji, mimarlık, şehir ve bölge planlama bölümleri ile mühendislik alanlarından mezuniyete sahip olmaları ve aynı zamanda YDS’den en az 60 puana sahip olmaları şartı eklendiği ilan edilmiştir. 

Başvurular devam etmekte olup; en geç 21 Şubat 2020 saat 23:59’a kadar online şekilde başvuru işlemleri gerçekleştirilebilecektir. Online başvurular için adresine tıklamak gerekirken; ilan detayları yayımlanan güncel kılavuzda açıklanmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.