Göçmenleri Ankara Diye Adana’ya Bırakıp Kaçtılar

Göçmenleri Ankara Diye Adana’ya Bırakıp Kaçtılar

Kimliği henüz belirlenemeyen insan kaçakçıları, 53 göçmeni Ankara’ya götürtüyoruz diye Adana’da bıraktılar.

Bıraktıkları yerden Ankara’nın sadece 1 saat olduğunu zanneden göçmenler Adana’da mahsur kaldı. 

Irak ve Suriyeli Göçmenlerden Oluşuyor
Ülkelerindeki savaştan kaçmak isteyen 10 Iraklı ve 43 Suriyeli kişi insan kaçakçıları tarafından Ankara’ya getirilme vaadi ile yola çıkarıldı. Bu yolculuk için kişi başı bin dolara anlaştılar. Yolcular arasın da hamileler ve çocuklar da bulunuyordu. Otobüsle yasadışı yıllardan ülkeye sokulan göçmenler, Adana’da Ceyhan bırakıldı. İnsan kaçakçıları göçmenlere buradan Ankara bir saat sürüyor dedi. Göçmenler de Adana merkezin Ankara olduğunu zannettiler. 

İnsan Kaçakçıları Aranıyor
Göçmenler ise dolmuşlara binerek Ankara sandıkları Adana merkeze geldiler. Burada ise mahsur kaldılar. Göçmenlerin tuhaf halini fark eden vatandaş polise haber verdi. Polis ekipleri tercüman yardımıyla kişilerle konuşarak, olayın gerçek yüzünü anladı. 

Olay sırasında Ankara’ya değil, Adana’ya geldiklerini öğrenen Iraklı bir hamile kadın fenalık geçirdi. Etraftakiler tarafından sakinleştirilmeye çalışılan kadın baygınlık geçirdi. 

Savaş ortamından kurtularak kendilerine yeni bir hayat kurma umudu ile yola çıkan göçmenler, yaşanan olay nedeniyle bir hayli üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadı. 

Polis ekipleri tarafından tüm göçmenler ise otobüse doldurularak İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderildi. Bu yaşananlar ise Banker Bilo ilmini anımsattı. İnsan kaçakçılarını bulmak için polis çalışma başlattı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.