Görevden Alınan Genel Müdürler 1 Yıl Sonra Yeniden Atandı

Görevden Alınan Genel Müdürler 1 Yıl Sonra Yeniden Atandı

Resmi Gazete tarafından yayımlanan atama kararlarında yer alan bilgilere göre, 1yıl önce görevden alınan genel müdürler yeniden atandı.

Türkiye genelinde gerçekleşene ve son dönemde sıklıkla Resmi Gazete’de yayımlanarak bürokraside yaşanan görev değişimleri hakkında yapılan kamuoyu bilgilendirilmelerine göre, birçok alanda üst düzey atama kararı yayımlanmaktadır.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yayımlanan atama kararlarından sonra bakanlık nezdinde üst düzey yönetici pozisyonunda yapılması gündeme gelen genel müdür atamalarına ilişkin bilgilendirmeler de yapılmıştı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdür Atamaları

Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdür atamaları olarak Resmi Gazete’de yayımlanan görevden alma ve atama kararlarında yer alan bilgilere göre, ilgili bakanlık bünyesinde iki farklı pozisyonda genel müdür mertebesinde atamalar yapıldığı açıklandı.

2 Genel Müdürlükte Atama Kararı

Atamaların yapıldığı birim olarak verilen Müdürlük için; Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü alanında ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü alanlarında atamalar gerçekleştirildi.

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü olarak hizmet veren Ahmet İpek bu süreçten görevden alınırken, İpek’in yerine Doğa Koruma ve Milli Parklar eski Genel Müdürü olarak görev yapan Nurettin Taş’ın atandığı ilan edildi.

1 Yıl Önce Görevden Alınmışlardı

Ayrıca; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü görevi için de İsmail Üzmez’in görevi devraldığı açıklandı. Göreve yeniden atanan İpek ile Üzmez ise 19 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alınmışlardı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.