1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. GSB 3 Bin İşçi Alımı Sonuçları Açıklandı
GSB 3 Bin İşçi Alımı Sonuçları Açıklandı

GSB 3 Bin İşçi Alımı Sonuçları Açıklandı

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlara alınan başvurular sonrasında mülakata hak kazananlar açıklanmıştı. Yapılan mülakatların neticesi sonunda belli oldu. Kazanan adayların isim listesi kurum tarafından yayınlanarak ilan edildi.

A+A-

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu tarafından 3 bin kamu işçisi alımı yapılacağı açıklanmıştı. Yapılan açıklama sonrasında başvurular alındı ve mülakata hak kazananlar belirlendi. 4 Ekim 2018 tarihi itibariyle mülakatı başarıyla tamamlayanlar kurum tarafından duyuruldu. İşte yapılan o açıklama;

KYK Genel Müdürlüğü'ne bağlı yurt müdürlüklerinde sürekli işçi olarak istihdam edileceklere yönelik olarak “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca yapılan sözlü sınav sonuçlarına ilişkin sonuçlar yayınlandı.

Yapılan sözlü sınavlar neticesinde asıl sırada başarılı olarak göreve başlamaya hak kazanan adaylar 09.10.2018 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda yazılı olan belgeleri ilgili il müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir.

Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar ile hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.

Asıl sırada başarılı olan adaylardan göreve başlama işlemlerinin yapılması için geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanlar göreve başlatılmayacaktır. Bu adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

İSTENEN BELGELER:
1- Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve adres bilgilerine ilişkin yazılı beyan
2- Adli Sicil Bilgilerine ilişkin yazılı beyan
3- KPSS Sonuç Belgesi
4- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylanmış sureti 
5- Erkek adaylar için e-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınan Askerlik Durum Belgesi,
6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmadığına dair yazılı beyan,
7- Kamu Kurum ve Kuruluşunda görev yapmış ise buna dair hizmet belgesi
8- 6 adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş ve ilgilinin kolay tanınmasını sağlayacak şekilde)
9- Nüfus Cüzdanı fotokopisi
10- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Islak imzalı olacak şekilde bilgisayar veya daktilo ortamında doldurulacaktır.)
11- İklimlendirme/Kaloriferci adaylar için Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı Kaloriferci Ateşçi Belgesi
12- Güvenlik Görevlisi adaylar için Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Onaylı) ve Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı 
13- Bakım-Onarım görevlisi adaylar için Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.