GSB Söz Vermesine Rağmen Görevde Yükselme Sınavı Açmadı

GSB Söz Vermesine Rağmen Görevde Yükselme Sınavı Açmadı

12 yıldır görevde yükselme sınavı açmayan Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018 yılında GYS açacağına söz vermişti ancak yine açmadı.

2018 Yılında Söz Alınmıştı

Gençlik ve Spor Bakanlığında görev yapan personeller tam 12 yıldır görevde yükselme sınavı açılmasını bekliyor. Ancak bakanlık bu konuda henüz bir girişimde bulunmayınca geçtiğimiz sene Büro Memur Sen yönetimi bakanlıkla görüşmüştü. Gençlik ve Spor bakanı yardımcıları Hamza Yerlikaya ve İhsan Selim Baydaş ziyaret edilmiş ve ilgili hususlar görüşülmüştü. Görüşmede memurların GYS beklentileri de dile getirildi. Bu görüşmede GYS için işlemlerin tamam olduğu ve 2019 yılında sınav açılacağı açıklanmıştı. Ancak 2019 yılı sona ermesine rağmen bu konuda hiçbir gelişme yaşanmadı. 

Memurlar 12 Yıldır Bekliyor

Her ne kadar bakanlık tarafından söz verilmiş olsa da 2019 yılı sona ermesine rağmen halen sınav yapılmadı. Böylece gençlik ve spor bakanlığının GYS açmadığı süre 12 yıla çıktı. 

Bakanlığın Türkiye genelinde 600 şube müdürü kadrosu bulunuyor ve bunlardan sadece 100'ü doludur. Geriye kalan 500 şube müdür kadrosuna görevlendirme yapmak içinse GYS yapılması gerekiyor. Türkiye genelindeki 600 il müdürlüklerindeki şef kadrosu bulunuyor ve bunlardan 550 tanesi dolu, 50 kadro ise boştur. İşte bu kadroların doldurulması için GYS yapılarak görevlendirmeler yapılmalıdır. Böylece bakanlık daha iyi hizmet verebilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.