1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Gümrük Bakanlığı 9 Branş 11 Şehir 40 Memur Alacak
Gümrük Bakanlığı 9 Branş 11 Şehir 40 Memur Alacak

Gümrük Bakanlığı 9 Branş 11 Şehir 40 Memur Alacak

Ankara Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yayınladığı ilan ile 40 Kamu Personeli Alımı gerçekleştiriyor. Başvuruları 26 Mart 2018 tarihinde başlayacak ilana son başvuru olarak 06 Nisan 2018 yayınlandı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı yayınladığı ilan ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 Koruma Güvenlik Görevlisi, Veznedar, Ambar Memuru, Mütercim, Kimyager, Diyetisyen, Teknisyen, Tekniker ve mühendis alımları yayınladı.

Alımların yapılacağı şehirler şöyle: Ankara, bursa, van, istabbul, mersin, Kocaeli, Edirne, Gaziantep, Şırnak, ağrı ve Diyarbakır olarak açıklanmıştır.

Adaylar lisans mezunları için 2016 yılı KPSSP3 puan türünden, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 puanı olanlar başvuru yapabilir. Başvuru Bakanlık kurumsal internet sitesinde yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Sınav şekli mülakat olarak açıklanmıştır. Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az on gün önce Bakanlık kurumsal internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

Gümrük Bakanlığı ilan kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.