1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı (Ticaret İl Müdürlüklerine) 1750 Memur (Kamu Personeli) Alımı
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı (Ticaret İl Müdürlüklerine) 1750 Memur (Kamu Personeli) Alımı

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı (Ticaret İl Müdürlüklerine) 1750 Memur (Kamu Personeli) Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kendi sitesi üzerinden yayınladığı ilan ile Muhafaza Memuru, Muayene Memuru ve Büro Personeli (Memuru) olarak 1750 Kamu Personeli alımı gerçekleştiriyor. Alımlar tüm şehirlere yapılacaktır.

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına ayrıca Ticaret İl Müdürlüklerine yerleştirilmek üzere Bin 750 Memur alımı yapıyor. Başvuruları 23 Mayıs 2018 de başlayacak ilana son başvuru olarak 1 Haziran 2018 olarak ilan edilmiştir.

Başvurular Bakanlık kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru tarihi 23 Mayıs ile 1 Haziran 2018 arasındadır. Alımlar Ülke genelindeki tüm şehirlere yapılacaktır.

Sözlü sınava KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az on gün önce Bakanlık kurumsal internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

KPSS 70 Puanı olan adayların başvurusu kabul edilecektir. Adaylar 35 yaşını bitirmemiş olması Önlisans ve Lisans mezunu tabloda belirtilen bölüm mezunu olanların başvurusu kabul edilecektir. Başvuracak adaylar için öğrenim durumları alım yapılacak kadro ve unvanlara göre değişiklik gösterdiği üzere ilan kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1750 Memur Alım ilan kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.