Güvenlik Görevlisi ÖGG Sınav Soruları Yayımlandı! ÖGG Sonuç

Güvenlik Görevlisi ÖGG Sınav Soruları Yayımlandı! ÖGG Sonuç

Güvenlik Görevlisi olmak için girilen ÖGG sınav soruları kitapçık halinde yayımlandı. ÖGG sınav sonuç açıklama tarihi açıklandı.

Güvenlik görevlisi olma yolunda en büyük adım olan ÖGG sınav soruları A ve B şeklinde yayımlandı. ÖGG sınav sonuç tarihi açıklandı. Adaylar sonuçlara ve sınav sorularına ulaşmaları için aşağıda verilen link adresi üzerinden ulaşabilirler.

Özel Güvenlik sınav soruları ve cevapları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. ÖGG soruları ve cevapları yayınlandı mı? 30 Haziran'da gerçekleştirilen Özel Güvenlik 82. Temel Eğitim ve 58. Yenileme Eğitimi Sınavı ile ilgili yapılan resmi açıklamada soruların ve cevapların erişime açıldığı duyuruldu. 82. temel eğitim sınavı A kitapçığına, 82. temel eğitim sınavı B kitapçığına, 58. yenileme eğitimi A kitapçığına, 58. yenileme eğitimi B kitapçığına haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden ulaşabilir ve detayları öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları 19 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

ÖGG’den Kaç Puan Almak Gerekiyor. Özel Güvenlik sınavından geçer not alabilmek için sınavın ve uygulama sınavının puanlarının aritmetik ortalamasının 60 olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak.

Temel eğitim sorularından 60 soruyu doğru cevaplayan. Silah bilgisi sorularından 15 soruyu doğru cevaplayan ve Atıştan da 3 isabet yapsan; 60 soru * 1 puan =60 puan 15 soru*2 puan =30 puan 3 isabet*10 puan =30 puan. Toplam =120 puan /2 = 60 puan alır ve sınavı geçer.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.