Hakimler ve Savcılar Kurulu 10 kamu personeli alım ilanı

Hakimler ve Savcılar Kurulu 10 kamu personeli alım ilanı

Binlerce kamu personeli adayının beklediği nitelikli memur alımı ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Resmi Gazeteden yayımlanan son ilanlarda yer alan bilgilere göre; Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSYK) tarafından 10 kamu personeli alınacağı açıklandı.

2020 kamu personeli alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Binlerce adayın beklediği nitelikli memur alımı ilanlarında yer alan bilgilerinin de yer aldığı 25 Haziran 2020 Resmi Gazete iş ilanları yayımlandı.

HSYK Personel Alımı

Yapılan duyuru metni ve ilan edilen güncel başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre; Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSYK) tarafından yapılacağı açıklanan memur alımı için 10 kişilik kontenjan açıldığı ilan edildi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (A) fıkrası kapsamında istihdam edileceği ilan edilen kamu personellerinin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına tabi olacakları ve 9. dereceli 7 kadro, 8. dereceli 3 kadro bazında işlen yapılacağı açıklandı.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSYK) tarafından yapılacak olan kamu personeli alımları dahilinde toplamda 10 kişilik kontenjan açıldığı ilan edilirken; ilgili alımların Genel İdare Hizmetleri Sınıfı unvanı ile yapılacağı beyan edildi. Adayların Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanı ile istihdam edileceği açıklandı.

Başvuru Süreci

Hakimler ve Savcılar Kurulu memur alımı için yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olan adayların başvuru işlemleri 13 Temmuz 2020 tarihinden itibaren aktif başvuru sistemi aracılığı kabul edilecek olup; son başvuru tarihi ise 17 Temmuz 2020 tarihi olarak ilan edilmektedir.

Adaylar  başvurularını Adayların www.hsk.gov.tr internet adresinde yer alan “2020 yılı 4/A (Kadrolu) Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Giriş Sınavı İş Talep Formu” nu temin etmeleri gerekmektedir. bu belge ile ilgili alanları doldurarak oluşacak başvuru evrakını son başvuru tarihine kadar Hakimler ve Savcılar Kuruluna şahsen müracaat etmeleri gerektiği ilan edilmektedir. Posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecek olup; Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No: 36 Yenimahalle / ANKARA adresinden başvuruların tamamlanması gerektiği açıklanmaktadır.

Başvuru Şartları

Adayların HSYK personel alımı için; lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları bazında KPSS-2018 puanına sahip olmaları talep edilirken; başvuru yapacak olan adayların 35 yaşını aşmamış olması ve Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise mezunu olmaları talep edilmektedir.

HSYK memur alımı ilan detayları, yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda yer almaktadır.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.