Hastane Çalışanları 2019/4 KPSS Tercihlerine Başvuru Yapamayacak

Hastane Çalışanları 2019/4 KPSS Tercihlerine Başvuru Yapamayacak

Üniversite hastanelerinde hizmet vermeye devam eden 4/B’li sözleşmeli sağlık çalışanları bugün sona erecek olan KPSS tercihlerine bir kritere göre başvuru yapamayacak.

2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) süreci kapsamında gelinen son aşamada adaylar sınav süreçlerini ve sonuç bildirilerini aldıktan sonra bugün son gün olmak kaydı ile tercihlerini yapacaklar. Hastane çalışanları için ise kritik bir uyarı var!

Üniversite Hastanelerinde Çalışanlar Başvuramayacak

2019 KPSS tercihleri için yaşanan son gün başvurularında birçok teknik hata yapılmaya devam edildiyor. Daha önce belirlenen maddeler ve mevzuatlar ile ilgili olarak alınan kararlara göre bu süreçte başvuru yapmaması gereken birimler ve personeller var.

Bahsi geçen personellerin başında hastane çalışanları geliyor. Hastanelerde 4/B sözleşmeli personel statüsünde hizmetlerine devam eden personellerin hizmet faaliyetlerine atanabilmeleri için farklı unvan gereksinimleri doğuyor.

Aynı Unvanda Başvuru Yapmak Kural İhlali Hükmünde

4/B’li sözleşmeli personel statüsünde hizmet vermeye devam eden üniversite hastane çalışanları için bir yıl içerisinde aynı unvan ile sınırlı olmak üzere yeniden atama halinde sözleşme feshedilemeyeceği için, KPSS sonrası atamaların geçerli olmayacağı madde ile sabit tutulmaktadır.

Sözleşmeli personel görevlendirilmesine dair esaslar olarak belirlenen maddeler içinde yer alan ek 1. Maddesinde yer alan ifadelere göre yukarıda bahsi geçen sözleşmeli personellerin yeni atamalarının yapılamayacağı, sözleşme süresi sonuna kadar KPSS ile atama hak edilmiş olsa bile Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili sözleşmenin iptal edileceği açıkça ilan edilmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.