1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Hava, Deniz Ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları Subay Alımı
Hava, Deniz Ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları Subay Alımı

Hava, Deniz Ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları Subay Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava kuvvetleri komutanlıkları Milli Savunma Üniversitesinde görevlendirilmek üzere muvazzaf subay alım ilanı 16 Mayıs 2018 de devlet personel başkanlığınca ilan edildi.

A+A-

Milli Savunma Üniversitesine istihdam edilmek üzere MSB Kara, Deniz ve Hava kuvvetleri komutanlıklarına subay alım ilanı DPB yayınlandı. Başvurular 16 Mayıs 2018 de başlamış olup 31 Mayıs 2018 de sona erecektir. Başvurular İnternet adresi üzerinden yapılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesine Öğretmen veya Mühendis sınıfı subay olarak istihdam edilmek üzere, TABLO-1’de gösterilen kaynak okullarına göre mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamında personel alınacaktır. Bu başvuru kılavuzunda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan erkek ve kadın adaylardan alım yapılacaktır. Tablo aşağıdaki kılavuzda yer almaktadır.

Personel alımında öğrenim durumları çeşitlilik arz ettiği üzere ilan kılavuzunda bulabilirsiniz. Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olması gerekmektedir.

Adaylar başvurularını 31 Mayıs 2018 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Herhangi bir nedenle askeri okullar ile eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Hava, Deniz Ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları Subay Alım kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.