Hazine Bakanlığı 6 Bin Lira Maaşla 15 Memur Alımı

Hazine Bakanlığı 6 Bin Lira Maaşla 15 Memur Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 memur alımı ilanını Resmi Gazete'de yayımladı. 22 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete memur alımı ilanına göre bakanlıkta merkezde görevlendirilmek üzere 8.dereceden memur istihdam edilecek.

Bakanlığın alım yapacağı 15 memur görevi gereği aylık 5 bin lira kadar maaş almaktadır. Stajyer sınıfında alınacak memurların stajyerlikleri kalkıp asil memurluğa geçtiklerinde bu ücret 6 bin liranın üzerine çıkacak. Bu ücret zamsız ücret olup 2020'den itibaren daha da artacak.

Müracaat tarihleri:

Yayımlanan memur alımı kılavuzuna göre başvuru tarihi 27 Kasım 2019 tarihinden itibaren başlayıp 12 Aralık 2019 günü mesai bitimine kadar yani saat 18.00'a kadar devam edecek. 

Sınav ne zaman:

Alımı yapılacak memurlar için giriş sınavı uygulanmaktadır. Giriş sınavı klasik yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak.

Yazılı Sınav, 28-29 Aralık 2019 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları olmak üzere dört ayrı oturumda Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezinde (25 Mart Mah. İstiklal Caddesi No: 7, 06200 Yenimahalle/ANKARA) adresinde yapılacak.

Başvuru şekli:

Bakanlığın bugün duyurduğu memur alımına başvuru yapacaklar, 27 Kasım'dan itibaren bakanlığın internet sitesi üzerinden online yapılacak. Elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Kadro bilgisi:

Hazine Bakanlığı'nın alacağı 15 memurun unvanı stajyer hazine kontrolörü olarak geçmektedir. A grubu mesleklerinden olan hazine kontrolörünün bakanlık bünyesinde çalışma şartları gayet iyidir.

KPSS şartı var mı:

Evet KPSS şartı bulunmaktadır. 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda herhangi bir yılında KPSS P48 puan türünden en 80 alınması gerekmektedir.

Mezuniyet şartı:

Başvuru sahiplerinin Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olması adaylarda aranan temel şartlardan biridir.

YDS ve yaş şartı:

Başvuru kılavuzunda belirtilen şartlara göre başvuru yapacak adayın 2018 veya 2019 yılında yapılan geçerliliği devam eden YDS veya e-YDS'den en az 70 puan almış olması gerekmektedir. Adayın başvuru tarihi itibariyle de 36 yaşından gün almamış olması koşullardan bir diğeridir.

Son dakika memur alımı duyuruları için memur alımı sayfamızı ziyaret edin. Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 hazine kontrolörü alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.