Hazine Bakanlığı, GİB, TEDAŞ ve Tarım Bakanlığı Atama Kararları Resmi Gazete

Hazine Bakanlığı, GİB, TEDAŞ ve Tarım Bakanlığı Atama Kararları Resmi Gazete

24 Ekim 2020 atama kararları yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayımlanan atama ve görevden alma kararlarına ilişkin verilen bilgilere göre birçok kurumda görev değişikliği yaşandı.

Kamu kurumlarında yaşanan üst düzey bürokratik görevlendirmeler dahilinde yetki devirleri ve görev tayin değişiklikleri yaşanmaya devam ediyor. 24 Ekim 2020 Resmi Gazetede er alan bilgilere göre bugünün atama kararları yayımlandı.

Tarım Bakanlığı Kararları

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde; Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü görevine  Harun SEÇKİN’in atandığı açıklandı. Ayrıca; İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevine Zafer DERİNCE ve Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü görevine de İsa ÇAPKIN atandı.

TEDAŞ bünyesinde Açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine olmak üzere Ahmet ERDEM’in ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı görevine de Hakan GÜLTEKİN’in atandığı açıklandı.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) atama kararları dahilinde verilen bilgilere göre; Açık bulunan Gelir İdaresi Başkan Yardımcılıkları görevine Mehmet ARABACI ve İdris ŞENYURT isimlerinin atandığı beyan edildi. Gelir İdaresi Daire Başkanlıkları görevine ise Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Abdullah KARABOYACI, Ahmet KURT, İsmail KILINÇARSLAN ve Murat ÜSTÜN’ün atandığı ilan edildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Atama Kararları

24 Ekim 2020 atama kararları dahilinde; Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde çok sayıda görev değişikliği yapıldığı ilan edildi.

Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü görevine Abdullah BAY AZIT atanırken; Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı görevine ise Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü olarak kamu hizmeti veren Hayrettin KURT’un atandığı ilan edildi.

Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne Hakan GÜZEL atanırken; Risk Analizi Genel Müdürlüğü görevine Soner KORKMAZ, Muhasebat Genel Müdürlüğü görevine  Yunus ELİTAŞ ve ayrıca Strateji Geliştirme Başkanlığı görevine de Mustafa KOÇ’un atandığı beyan edildi.

Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı görevleri için hem Celalettin SIVACI ve Ferhat AYDOĞDU hem de  Ali Mercan AYDIN’ın atandığı ilan edilirken; Muhasebat Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine ise Serkan YÜCEER ile Ömer İYİGÜN’ün atandığı açıklandı.

Bekir Sıddık ADIBELLİ’nin  Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandığı; Vergi Başmüfettişi Murat Selçuk TAŞKIRAN’ın Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcılığına atandığı ve aynı görev için Vergi Müfettişi Ahmet YENER ile Vergi Müfettişi Selçuk SEVİNÇ’in de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığı ilan edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.