Hazine ve Maliye Bakanlığı 150 Devlet Memuru Alımı Geç Başvuruları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 150 Devlet Memuru Alımı Geç Başvuruları

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 150 devlet memuru alımı yapılacağı ilan edilmişti. O başvuruları sona ermiş ve geç başvuru için link adresi aktif hale gelmiştir. 21 Eylül 2020 tarihi bitimine kadar online başvuru yapılacak.

Devlet memuru alımı bekleyenler geç başvurular alınıyor.

Maliye ve Hazine Bakanlığı tarafından 150 devlet memuru alımı yapılacağı ilan edilmişti. O başvurular yapılmış olup geç başvuruları için link adresi aktif hale getirildi. Adaylar başvurularını 21 Eylül 2020 saat 23:59 kadar online olarak yapılacak.

Devlet memur alımı şartları neler

En az dört yıl süreli eğitim veren yükseköğretim kurumları ile denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki eşdeğer eğitim kurumlarından birini bitirmek, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa (Kanun) tabi kamu idarelerinde çalışmış olma şartını yerine getirmek.

Yardımcılıkta geçen süreler dahil olmak üzere, mesleğe yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alındıktan sonra yapılan yeterlik sınavında başarı göstermek kaydıyla denetim elemanı olarak en az beş yıl.

Mesleğe yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alındıktan sonra yapılan yeterlik sınavında başarı göstermek kaydıyla uzman olarak en az sekiz yıl. Araştırma görevliliğinde geçen süreler dahil olmak üzere, doktora unvanını almış öğretim elemanı olarak en az sekiz yıl.

Müdür ve daha üstü unvanlarda en az sekiz yıl deneyim olması gerekiyor. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az elli puan almış olmak ya da ÖSYM Başkanlığı Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan bu puana denk bir puana sahip olmak. Sınavın son başvuru tarihi itibarıyla kırkbeş yaşından büyük olmamak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.