1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. HBYS Taşeronlarının Kadro Sorunu Devam Ediyor
HBYS Taşeronlarının Kadro Sorunu Devam Ediyor

HBYS Taşeronlarının Kadro Sorunu Devam Ediyor

Kamu hastanelerinde HBYS bilişim personelleri taşeron işçi olarak istihdam ediliyor. Bu çalışanların kadro alması için söz verilmesine rağmen uygulamada mağduriyetler devam ediyor.

A+A-

Taşeron Yasası Kapsamına Alınmadılar 
2018 yılında kamuda çalışan taşeron işçiler kadro alırken hastanelerde çalışan HBYS bilişim personellerine kadro verilmedi. Kapsam dışında bırakılan HBYS personelleri seslerini duyurmak için sosyal medya üzerinden kampanyalar yürütmeye devam ediyorlar. Ancak bu konuda henüz bir adım atılmadı. 

Kamu hastanelerinin bilişim altyapısından sorumlu olan personeller büyük bir sorumluluk altında olmasına rağmen kadro alamama durumu ile karşı karşıya kaldı. Öyle ki pek çoğu işinden oldu ve hali hazırda kamu hastanelerinde çalışamıyor. 

Bilgi işlem personellerinin kadroya alınmasının herhangi bir yük getirmeyeceği de ifade ediliyor. Bilakis bilgi işlem personellerinin kadro almasının devlet bütçesine de fayda sağlayacağı düşünülüyor. Bu konuda çalışma yürütülmesini talep eden HBYS personelleri Twitter üzerinden dünya gündemine girmeyi de başardılar. Bu yoğun çalışmalar sonrasında HBYS personellerinin kadro almaları için çalışma başlatmaları bekleniyor. 

Sayıları çok olmasa da yaptıkları iş itibariyle büyük önem arz eden HBYS personellerinin bu seslerinin duyulması gerekiyor. Ufak bir mevzuat değişikliği ile bu personellerin kadroya alınmaları mümkün olacaktır. Böylelikle kamudaki taşeron uygulamalarına da büyük ölçüde son verilmiş olacaktır. Ayrıca çalışanlar arasında eşitliğin sağlanması için de bu durum önem arz etmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
İlgili Haberler