1. HABERLER

  2. HABER

  3. Helikopter Makinisti Ne İş Yapar
Helikopter Makinisti Ne İş Yapar

Helikopter Makinisti Ne İş Yapar

Helikopter makinisti helikopterlerin bakım ve onarımından sorumlu olan kimselerdir ve son derece hayati bir görev üstlenirler.

A+A-

Nasıl Olunur?

Helikopter makinisti olmak için bir dizi eğitimlerden geçmek zorunludur. Gerek meslek lisesinde gerekse de sonrasında alınan eğitimler ile bu meslek icra edilebilir. Hava aracı bakım belgesi vermeye yetkili olan kurumlardan alınacak belge ile helikopter makinisti olunabilir. Helikopter makinistleri hem kamu hem de özel sektörde istihdam edilebilmektedir. Uçak bakım teknisyeni olarak da adlandırılan helikopter makinistliğinin pek çok alt dalı bulunuyor. Gerek mekanik gerekse elektronik gibi pek çok alt dalda uzmanlaşan kimseler helikopterlerin uçup uçmayacağına kanaat getireceklerdir. Bu bakımdan mesleğin bir hayli önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Zira olası bir helikopter kazasından kurtulmanın neredeyse imkansız olduğunu herkes bilmektedir. 

Helikopter makinisti maaşları ise kişinin tecrübesine bağlı olarak değişiklik gösterse de memur maaşlarının en az 3 katı kadar bir seviyededir. Dolayısıyla maaşların tatmin edici olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca yurtdışında bir yerde çalışılması durumunda alınan maaşlar daha da çok artacak ve ülkemizde oldukça değerlenecektir. Okuması ve mesleği icra etmesi oldukça zor olduğu için bu alanda kendisine güvenen ve yetenekli olan kimselerin tercih etmesinde fayda vardır. Mesleki tatmin açısından insanları memnun edecek bir meslek olduğunu ve iş imkanılarının da geniş olduğunu şuan için söyleyebiliriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.