Hemşin Belediyesine İlk Defa Atanmak Üzere Memur Alım İlanı

Hemşin Belediyesine İlk Defa Atanmak Üzere Memur Alım İlanı

Hemşin Belediye Başkanlığı tarafından ilk defa atanmak üzere memur alımı ilanı yayınlanarak adaylara duyuruldu. Kadrolu alım olacağı üzere KPSS en az 60 puan şartı aranmaktadır. Tahsildar ve tekniker olarak görev verilecektir.

Hemşin Belediye Başkanlığı ilk defa atanmak üzere memur alımı ilanı yayınladı. Alımı yapılacaklar tahsildar ve tekniker görevi verilecektir. Kadrolu bir alım olduğu üzere KPSS 60 puan şartı bulunuyor. Adayların başvuruları nasıl yapacağı ve şartlar şöyle detaylandırıldı.

Hemşin Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır.

Başvuru 10 Mart 2020 tarihinden itibaren 22 Mart 2020 günü saat 17:00 kadar (mesai günlerinde saat 08:00-17:00 arasında), kuruma teslim ederek müracaatlarını yapabilirler. Başvuru belgelerinin Atatürk Cad. No: 70 Hemşin RİZE Adresinde bulunan Hemşin Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.

Tahsildar alımı için; Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe, İktisat, Çalışma Ekonomisi, Ekonomi bölümlerinin birinden mezun olmak.

Tekniker alımı için; Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Ortak ve Özel Şartlar; Memur kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. Her iki kadro için alanında bir lisans programından mezun olmuş olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Memur alımı kılavuzu içinde detayları sunduk.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.