1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Hiçbir Acilde Ücret Alınmayacak
Hiçbir Acilde Ücret Alınmayacak

Hiçbir Acilde Ücret Alınmayacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar ile birlikte artık devlet ve özel hastanelerin acil kısımlarında hiçbir hastadan ücret alınmayacak.

A+A-

2 Ay Sonra Başlayacak

Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren bu uygulama ile artık devlet ve özel hastanelerin acil kısmına gelen hiçbir acil hastadan ücret talep edilmeyecek. Bu kapsamda hastanın sigortalı olup olmadığı da değerlendirilmeyecek ve direkt olarak kabul edilecek. 

Aciller Renklere Ayrılacak

Acillerde artık kırmızı ve yeşil alan kodları kullanılacak. Bu alan kodları acillerin yoğunluk seviyesini göstermektedir. Kırmızı alan koduna sahip olan acillerde eğitimli personeller istihdam edilecek ve bu personeller hasta yakınlarına bilgilendirmelerde bulunacak. 

Bundan böyle tüm aciller kameralar ile izlenecek ve kayıt altına alınan görüntüler 2 ay boyunca saklanacak. Dolayısıyla herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçilecektir. 

Acillerde çalışan nöbetçi doktorlara gün içerisinde ek bir görev verilmesi de söz konusu olmayacak. Bu sayede doktorların yükü de azaltılmış olacak. Bundan sonra acillerde hasta karşılama ekibi de yer alacak. Bu sayede acil durumlarda daha erken müdahale yapabilme imkanı doğacaktır. 

Bundan sonra acillerde poliklinikler de yer alacak. Nöbetçi olarak hizmet verecek hekimler burada durumu acillik olmayan hastalara da hizmet verecek. Bu sayede acilde durumu ağır olan hastalar ile daha iyi bir şekilde ilgilenmek mümkün olacaktır. Böylelikle acillerde yaşanan yığılmaların da önüne geçilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.