İBB 420 Kamu Personeli Alımı KPSS 60-70-80 Puanla Yapıyor

İBB 420 Kamu Personeli Alımı KPSS 60-70-80 Puanla Yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı DPB ilanı ile lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından KPSS 60-70-80 puanlar ile 420 kamu personeli alımı yayınladı. İBB alım 21 branş unvanında yapılacak olup Türkiye geneli başvuru kabul edilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınladığı ilan ile 420 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. İBB alımı KPSS 60-70-80 puanları ile başvuru lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından kabul edecektir. 21 branş unvanda alım kadrolu olarak yapılacaktır.

Mühendis, şehir planlayıcısı, mimar, peyzaj mimarı, matematikçi, istatistikçi, ekonomist, tercüman, arkeolog, sanat tarihçisi, programcı, tekniker, avukat, sosyal çalışmacı, psikolog, fizyoterapist, hemşire, ebe, çocuk gelişimci, teknisyen ve eğitmen alımları yapılacaktır. Her unvan için ayrı öğrenim durumu olduğundan kılavuzu incelemek gerekmektedir.

Adaylar 13 Aralık 2019 ile 17 Aralık 2019 tarihleri arasında internet üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü Kemalpaşa Mahallesi Şehzadebaşı Caddesi No: 5 34134 Belediye Sarayı Saraçhane Fatih İstanbul adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. Alım atama yöntemi ile yapılacak olup sınava tabi tutulacaktır.

İBB kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum