1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İçişleri Bakanlığı Merkeze 15 Uzman Yardımcısı Alımı Kılavuzu
İçişleri Bakanlığı Merkeze 15 Uzman Yardımcısı Alımı Kılavuzu

İçişleri Bakanlığı Merkeze 15 Uzman Yardımcısı Alımı Kılavuzu

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 15 uzman yardımcısı alımı yapılacaktır. Bakanlık uzman yardımcısı alımı başvuruları için kılavuz yayınlandı.

A+A-

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı genel idare hizmetlerindeki personel ihtiyacının giderilmesi için uzman yardımcısı alınacaktır. Başvurular 27 Nisan ile 4 Mayıs tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular yalnızca elektronik ortamda alınacaktır.

Adaylar İçişleri Bakanlığı web sitesi üzerinden yayınlanan duyurudaki link üzerinden ya da e-devlet üzerinden başvuru yapabilir. Adayların mezuniyet, askerlik gibi bilgileri e-devlet üzerinden çekilecektir. Bu nedenle bilgilerin doğruluğu kontrol edilmelidir.

Başvuru Şartları

DMK kapsamında memur olma şartlarını sağlayan, belirlenen bölümlerden lisans mezunu olan, 01.01.1985 tarihinden sonra doğan, 2018 ya da 2019 KPSS sınavında en az 70 puan alan adaylar başvuru yapacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar KPSS P32 puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır. En yüksek puan alan ilk 60 kişi sözlü sınava alınacaktır.

Liste 6 Mayıs 2020 tarihinde ilan edilecektir. 7-11 Mayıs tarihleri arasında listeye itiraz edilebilecektir. Kesin liste 15 Mayıs’ta ilan edilecektir. Listeye giren adaylar sözlü sınava alınacaktır. Adaylar 03-05 Haziran tarihleri arasında sözlü sınava alınacaktır. Mülakat Ankara’da yapılacaktır. Mülakatta en az 70 puan alan adaylar başarılı olacaktır. Asil ve yedek adaylar liste ile ilan edilecektir. Atanmaya hak kazanan adaylar ilan edildikten sonra belge teslimi istenecektir.

İçişleri Bakanlığı uzman yardımcısı alımı kılavuzu içerisinde ayrıntılı sunulmuştur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum