1. HABERLER

  2. HABER

  3. İdam Cezası Açıklamasını Adalet Bakanı Yaptı; Cumhurbaşkanı Tutumu Belli
İdam Cezası Açıklamasını Adalet Bakanı Yaptı; Cumhurbaşkanı Tutumu Belli

İdam Cezası Açıklamasını Adalet Bakanı Yaptı; Cumhurbaşkanı Tutumu Belli

İdam cezası açıklaması Adalet Bakanı Gül yaptı. Bazı cezalar idam ile sonuçlanması gerektiğini ve Cumhurbaşkanı bu konu hakkındaki düşüncesinin net olduğunu bildirdi.

A+A-

İdam cezası açıklaması Adalet Bakanı Gül tarafından yapıldı. Bazı cezaların idam cezası ile sonuçlanması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tutumunun açık olduğunu; parlamentodan geçmesi durumunda ne yapacağını daha önce açıklamıştır dedi.

Gül Kadına yönelik şiddet ve cinayet gerçekten insanlık dışı bir kavramdır. Bu tür hadiseleri görmek insanın insanlığından utandığı bir tablo olduğunu aktardı. Bu konuda hem idari hem yargı mercileri böyle kişilerin hak ettiği cezayı vermektedir. Sayın cumhurbaşkanın bu konuda tutumu açıktır. Eğer parlamento bu değişikliği yaparsa Sayın Cumhurbaşkanı ne yapacağını söylemiştir dedi.

Bu konu tabii parlamentonun kararıdır, Anayasa değişikliği gereken bir konudur. Parlamento bu konuda bir düzenleme yaparsa Sayın Cumhurbaşkanı da tutumunu bir kez daha söylemiştir. Umarız bu tür cezalara karşı hak edilen cezalar gecikmeksizin verilir ve bu tür acı hadiseleri de umarız yaşamayız. Bu konuda toplum olarak el birliği ile ne gerekiyorsa kanun, uygulama, idari tedbirler hepimize düşen sorumluluk elbette hepimizin görevidir.

Gül, kadına yönelik şiddetle ilgili ‘Meclis açıldığında bu şiddeti önleyici ne gibi ilave tedbirler gerekiyorsa hepimiz üzerimize düşeni elbette yaparız’ dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum