1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. İki Üniversite 18 Daimi Kamu Personeli Alımı
İki Üniversite 18 Daimi Kamu Personeli Alımı

İki Üniversite 18 Daimi Kamu Personeli Alımı

İki Üniversite tarafından 18 daimi kamu personeli alımı yapılıyor. İlanlara başvuru 28 Şubat 2020 tarihi itibari ile sona erecektir. Alımı hangi üniversiteler yapılacağı haberimizde.

A+A-

Kamu personeli alımı yapılması için iki üniversite ilana çıktı. 18 kişi alımı için Muş Alparslan Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi şuan halen ilanda ve başvuru kabul ediyor. Alıma başvurular 28 Şubat 2020 tarihinde sona erecektir.

Gaziantep Üniversitesi 8 İşçi Alıyor

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilan ile 8 temizlik işçisi alımı yapılıyor. İlan kapsamında 8 işçi alımı yapılmaktadır. En az ilköğretim, en fazla lise mezunu olan kişiler başvuru yapabilecektir. İşçilerin çalışma adresi Gaziantep Üniversitesi olacaktır. Bu nedenle ikametgah adresleri Gaziantep olacaktır.

İşçilerin görevini yapmaya engel sağlık durumu olmamalıdır. Erkek adayların askerlikle ilgisi olmamalıdır. 18-35 yaş aralığındaki kişiler başvuru yapmalıdır. Gerektiğinde vardiyalı çalışmaya uyum sağlanmalıdır.

Başvurular ilanın yayın tarihi olan 24 Şubat tarihi itibariyle başlamıştır. Son başvuru günü ise 28 Şubat’tır. İlan İşkur üzerinden yayınlandığı için başvurular da buradan alınacaktır. Şahsen ya da elektronik ortamdan başvuru yapılabilecektir. Adaylar 00005419643 numaralı İŞKUR iş ilanı ile yapılacaktır.

Alımlar çift aşamalı olarak yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen kişiler kuraya alınacaktır. 6 Mart günü kuralar üniversite spor salonunda çekilecektir. Kontenjanın 4 katı kadar aday kurada çekilecektir. Kura sonucu üniversitenin web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Kurada ismi çıkan kişiler sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavda adayların mesleki bilgisinden 50 puanlık, kişilik ve genel kültürden 50 puanlık değerlendirme yapılacaktır. Barajı aşan adaylar işe alınmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınav sonucunda kontenjan sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecektir.

Alınan adaylar 2 aylık deneme süresine tabi olacaktır. Bu süre içinde memnun kalınmayan adaylar işten çıkarılabilecektir. İşten çıkarılanların yerine ise yedek adaylar alınacaktır.

Muş Alparslan Üniversitesi 10 işçi alıyor

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilan ile 10 temizlik işçisi alımı yapılıyor. İlan kapsamında 10 işçi alımı yapılmaktadır. 4 temizlik görevlisi, 5 güvenlik görevlisi ve 1 kalorifer ateşçisi alınacaktır.

En az ilköğretim, en fazla lise mezunu olan kişiler başvuru yapabilecektir. İşçilerin çalışma adresi Muş Alparslan Üniversitesi olacaktır. Bu nedenle adaylar son 6 ay içinde Muş’ta ikamet ediyor olmalıdır.

İşçilerin görevini yapmaya engel sağlık durumu olmamalıdır. Erkek adayların askerlikle ilgisi olmamalıdır. 18-35 yaş aralığındaki kişiler başvuru yapmalıdır. Vardiyalı çalışmaya uyum sağlanmalıdır. Güvenlikçi olmak için başvuran adaylar özel güvenlik kimlik kartına sahip olmalıdır.

Başvurular ilanın yayın tarihi olan 24 Şubat tarihi itibariyle başlamıştır. Son başvuru günü ise 28 Şubat’tır. Başvurular İşkur üzerinden alınacaktır. Şahsen ya da elektronik ortamdan başvuru yapılabilecektir.

Alımlar çift aşamalı olarak yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen kişiler 5 Mart günü kuraya alınacaktır. Kontenjanın 4 katı kadar aday kurada çekilecektir. Kurada ismi çıkan kişiler sözlü sınava alınacaktır. En yüksek puan alan adaylar işe alınmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınav sonucunda kontenjan sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecektir. Sonuçların açıklanması ile 3 iş günü içinde itiraz edilebilecektir.

Alınan adaylar 2 aylık deneme süresine tabi olacaktır. Bu süre içinde memnun kalınmayan adaylar işten çıkarılabilecektir.

Toplamda açılan 10 kişilik kontenjan için; 3 Temizlik Görevlisi alımı dahilinde adayların takip edecekleri İŞKUR ilan numarası 00005420259’dur. 1 Güvenlik Görevlisi alımına başvuru yapacak olan adaylar 00005420264 numaralı ilanı takip edecek olup; ayrıca 4 Güvenlik Görevlisi alımı için de adayların 00005420266 numaralı ilanı takip etmeleri gerekecektir. 1 Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) başvuruları için İŞKUR tarafından tayin edilen ilan numarası 00005420268 olarak ilan edilirken; 1 Temizlik Görevlisi alımı için başvuru yapacak olan adayların takip edecekleri İŞKUR ilan numarası ise 00005420341 olarak açıklanmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.