İkinci Emeklilik Şansı! 10 yıl 56 Yaş

İkinci Emeklilik Şansı! 10 yıl 56 Yaş

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği emeklilik konusunda yeni bir gelişme yaşandı ve emeklilik hayali kuran vatandaşlar için ikinci emeklilik şansı ile 56 yaşında emekli olabilme imkanı doğdu.

Türkiye genelinde hemen her çalışanın hayalini kurduğu ve çalışma hayatını sonlandırdıktan sonrası için planladığı emeklilik hayatı hakkında yapılacak yeni çalışmalar ile milyonlarca emekliye ikinci maaş alabilme fırsatı doğacağı açıklandı.

Genel Sağlık Sigortasının dışında ikinci bir sistem olarak entegre edilmeye çalışılan bireysel emeklilik sistemi hakkında geliştirilen çözümler ile vatandaşlar Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan daha önce emekli olabilecek.

Mevcut şartlarda 61-65 arasında değişen emeklilik şartlarına göre yıl bazında da avantaj sağlayacak olan yeni sistemde 56 yaşında emekli olmak mümkün olacak ve emekli olan vatandaşlar için ikinci maaş alabilmek mümkün hale gelecek.

10 yıl süre ile kalınması gereken Bireysel Emeklilik Sisteminde (BES) vatandaşlar prim ödeme yükümlülüğünü yerine getirdikten sonra devlet desteği ile birlikte %25 katkı dahil olmak üzere toplam ikramiyelerine de 56 yaşında sahip olabilecekler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.