1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. İlave Tediye Üçüncü Taksidi Ne Zaman Ödenecek
İlave Tediye Üçüncü Taksidi Ne Zaman Ödenecek

İlave Tediye Üçüncü Taksidi Ne Zaman Ödenecek

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan kamu işçilerine verilen ilave tediyenin 3. taksidinin ne zaman verileceği merak ediliyor.

A+A-

6772 sayılı kanunun birinci maddesi gereğince ilave tediyesi yapılacak kamu işçilerine 52 günlük ilave tediye ödeneceği belirtilmiştir.

İlave tediyeden yararlanan işçiler; genel yönetim bünyesinde bir kamu idaresinde kadroya geçen işçiler, devlet tüzel kişiliği kapsamında yer alan bütçe kapsamındaki kamu idarelerine ait olan bir kurumda kadro alan işçiler ve kamu iktisadi teşebbüsü veya 3659 sayılı kanun kapsamında bulunan bir banka veya sermayesinin yarısından fazlası kamu iktisadi teşebbüsü olarak belirtilmiştir.

İlave tediye ocak, haziran, ağustos/eylül ve aralık aylarında alınmaktadır. Taşerondan kadroya geçen işçiler ocak ayında verilen ilave tediyeyi alamadıkları için 2018 yılı kapsamında toplamda 39 günlük bir ilave tediye verilecektir.

26 günlük ilave tediye ödemesini ocak ve haziran ayında alan işçiler diğer 26 günlük ilave tediyelerin ne zaman ödeneceğini merak ediyorlar.

6772 sayılı kanunun 3. Maddesinde belirtilen işçilere bir aylık istihkakları tutarını geçmemek üzere Cumhurbaşkanı kararıyla aynı nispette bir ilave daha yapılabileceği belirtilmiştir.

Bu kapsamda 13 günlük 3. İlave tediye taksidinin ağustos veya eylül ayında, 13 günlük 4. İlave tediye taksidinin ise aralık ayında ödenmesi beklenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum