1. HABERLER

  2. HABER

  3. İletişim Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı KPSS İle Yapılmalıdır
İletişim Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı KPSS İle Yapılmalıdır

İletişim Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı KPSS İle Yapılmalıdır

Resmi Gazetede yayımlanan İletişim başkanlığı uzman yardımcısı alım yönetmeliğinde ön başvuru şartı olarak KPSS aranmadı.

A+A-

Ön Eleme Sınavı Külfettir
27 Kasım 2018 tarihi itibariyle Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren İletişim Uzmanlığı Yönetmeliği ile uzman yardımcısı alım süreci belirlendi. Buna göre uzman yardımcılığı için başkanlığa başvuru yapacak olan adaylar ilk olarak ön eleme sınavına girecekler. Daha sonra yazılı sınava ve sözlü sınava gireceklerdir. 3 aşamalı sınav usulünde KPSS aranmıyor. 

Ön eleme sınavını yapmaya yetkili makamlar Başkanlık, MEB, ÖSYM ve seçilen bir üniversite olarak belirlendi. Bu sınavın içeriği ve yapım usulü belirli olmadığı için adayları belirsiz bir süreç bekliyor. 

Pek çok kurum ön eleme için KPSS A sınavını kullanıyor. İletişim başkanlığı da KPSS sınavını ön eleme olarak kabul edebilirdi. Böylece adaylar bildikleri, aşina oldukları bir sürece başlayacaktır. Aynı zamanda İletişim Başkanlığı da ön eleme sınavı yapma veya yaptırma külfetine girmeyecektir. KPSS dışında kurumun yaptırdığı ön eleme sınavı hem külfet hem de masraftır. 
Şimdi bu kadro için tüm hukuk, siyasal bilgiler, İİBF ve Mühendislik fakültesi mezunları başvuru yapabilecektir. Hiçbir

sınır olmadan çok sayıda aday sınava alınacaktır. Bu sınavda başarılı olanlardan kadronun 20 katı kadar yazılı sınava alınır. Bunlardan da 4 katı kadarı sözlü sınava girer. Az sayıda alım için çok sayıda başvuru olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.