1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İlkokullarda Da Beden Eğitimi Öğretmeni Olacak
İlkokullarda Da Beden Eğitimi Öğretmeni Olacak

İlkokullarda Da Beden Eğitimi Öğretmeni Olacak

Cumhurbaşkanının MEB’e verdiği talimat üzerine bundan sonra ilköğretim okullarında da beden eğitimi öğretmeni olacak.

A+A-

İlkokullarda Beden Eğitimi Geri Dönüyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Amasya Üniversitesinde gençlerle bir araya geldi. Çeşitli açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, öğrencilerin sorularını da aldı. Bir öğrenci ilkokullarda beden eğitimi dersinin geri gelip gelmeyeceğini sordu.

Beden eğitimi daha önceleri ilköğretim sınıflarının ders programında yer alıyordu. Ancak ilköğretimde beden eğitimi branşında öğretmen olmadığından sınıf öğretmenleri tarafından yerine getiriliyordu. Bu ders saatlerinde etkinlikler yapılarak öğrenciler aktif zaman geçiriyordu. Ancak sonradan bu uygulamaya son verildi. 4+4+4 sistemine geçildikten sonra ilkokullarda beden eğitimi dersi tarih olmuştu.

Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada bu konunun kabine toplantısında gündeme geldiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MEB’e talimat vererek beden eğitimi derslerinin yeniden müfredata eklenmesini istediğini belirtti. MEB tarafından süreç yürütülmektedir. Beden eğitimi derslerinin geri dönmesi ile beden eğitimi öğretmenleri de alınacaktır. Böylece BÖTE mezunlarının atanma şansı yükselecektir. Öğretmen ataması yapılırken bu branşa daha fazla kontenjan ayrılacaktır. 

Çocuklara Spor Sevdirilecek

Sadece beden eğitimi dersi geri dönmeyecek çocuklara sporu sevdirecek ve öğretecek projeler de yapılacaktır. Bu projeler ilkokul düzeyinde yapıldığı gibi okul öncesine kadar indirgenmeye çalışılacaktır. Böylece Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus potansiyeli sporcu yetiştirmek amacıyla kullanılabilecektir. Sporcu federasyonları da bu projelerde bakanlığa destek verecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.