1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İlkokullarda Yetiştirme Programının Ayrıntıları Belli Oldu
İlkokullarda Yetiştirme Programının Ayrıntıları Belli Oldu

İlkokullarda Yetiştirme Programının Ayrıntıları Belli Oldu

İlköğretim 3 ve 4. sınıf öğrencileri için planlanan yetiştirme programı Kasım ayında başlayacak ve haftada 10 saate kadar ders verilebilecek.

A+A-

Öğrencilere Ücretsiz Eğitim Verilecek
MEB tarafından yürütülecek olan ilkokullarda yetiştirme programı ile ilköğretim 3 ve 4. sınıf öğrencilerine Türkçe ve Matematik dersleri verilecek. Bu derslerden yeteri kazanımı sağlayamayan öğrenciler kurslara katılım gösterecek. Öğrencilere haftada en fazla 10 saat ders verilecek ve dersler tamamen ücretsiz olacak. 

Bu dersleri verecek olan öğretmenlerin ek ders ücretlerine ilişkin düzenleme yapılmıştı. Bu gelişmeden sonra İYEP için bakanlık yönerge hazırladı. Buna göre kursa katılacak olan öğrencilerin belirlenmesi için değerlendirme araçları kullanılacak. Düzeyi yetersiz görülen öğrenciler kursa alınacak. Öğrencilere eksiklikleri doğrultusunda dersler verilecek. Bu derslerin karşılığında velilerden ücret talep edilemeyecek.

Okul Komisyonu Karar Verecek
İYEP uygulanması için okullarda komisyon kurulacak. Komisyon ve öğretmenler tarafından ekim ayının üçüncü haftasında değerlendirme yapılacak. Kurslara katılacak olan öğrenciler tespit edilecek. 

İYEP kapsamında eğitim verecek olan öğretmenler öğrenci seviyesine göre plan hazırlayacak. Kurslarda seviyesini ilerleten öğrenciler bir üst modüle geçebilecek. 

Tüm ülke genelinde İYEP Kasım ayının ilk haftasında başlayacak. Eğitimler hafta içi ve hafta sonu yapılabilecek. Okulun ve personelin uygunluk durumuna göre ders saatleri ayarlanacak. Verilecek dersler hafta içi günde 2 saatten, hafta sonu günde 6 saatten ve haftada toplam 10 saatten fazla olamayacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.