1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İller Arası Yer Değişikliği Yapan Öğretmenler İptal Hakkı Bekliyor
İller Arası Yer Değişikliği Yapan Öğretmenler İptal Hakkı Bekliyor

İller Arası Yer Değişikliği Yapan Öğretmenler İptal Hakkı Bekliyor

Daha önce MEB tarafından iller arası yer değiştirmelerde öğretmenlere tanınan iptal hakkının bu yıl da verilmesi isteniyor.

A+A-

MEB Duyuru Yapmadı
İller arası yer değiştirmeler bu sene 14 ve 20 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılmıştır. Ancak öğretmenlere herhangi bir duyuru yapılmamıştır. Sistem üzerinden başvuru iptaline imkan tanınmıştır. Bu yüzden iller arası ataması yapılan öğretmenler sisteme girerek bir değişiklik yapmadı. Bazıları ise sistemin açık olduğunu fark ederek sisteme girdi ve 24 Haziran tarihine kadar başvuru iptali yaptı. bazı öğretmenler başvuru iptali yaparken, bazıları ise yapamadı. Bu durum öğretmenler arasında eşitsizliğe ve mağduriyete sebep olmuştur. 

Eşitsizlik Giderilmelidir
MEB tarafından sistemin 24 Haziran’a kadar açık tutulmasına ilişkin hiçbir açıklama yapılmamıştır. Bu yüzden çoğu öğretmenin haberi dahi olmamıştır. Bir kısım öğretmen ise sistemin açık olduğunu fark ederek iptal hakkını kullanmıştır. Öğretmenler arasında yaşanan bu eşitsizliğin giderilmesi için MEB’den ilan yayınlanması isteniyor. Başvurusunu onaylatmak ya da iptal ettirmek isteyenler için süre verilmelidir. Bu süre içinde işlem yapılabilecektir. 

Yer değiştirme isteyen öğretmenler arasında haksız uygulamalar olmaması için bu durumu düzeltecek bir ilan yayınlanmalıdır. Tüm öğretmenlere tanınacak olan süre ile herkesin aynı imkandan yararlanması sağlanmalıdır.

Böylece iptal hakkı tanınacağı beklentisinde olan öğretmenler de hayal kırıklığına uğramayacaktır. Daha önce olduğu gibi MEB süre tanımalıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.