İnönü Üniversitesi 342 Sözleşmeli Personel Alacak

İnönü Üniversitesi 342 Sözleşmeli Personel Alacak

28 Haziran 2020 ilanı ile İnönü Üniversitesi 342 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Kamu personeli alımı olarak yapılacak ilanda KPSS sıralaması olarak başvuru kabul edecektir. Adaylar 12 Haziran tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir.

Malatya İnönü Üniversitesi 342 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edildi. Adaylarda aranan başvuru şartları ve tarihi verildi. Devlet memurları kanununa göre alım yapılacaktır. İşte alımı yapılacak unvanlar ve öğrenim durum şartları;

300 hemşire alımı: Yükseköğretim kurumlarının hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri veya sağlık memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak.

2 psikolog alımı: Yükseköğretim kurumlarının psikoloji lisans programından mezun olmak.

1 diyetisyen alımı; Yükseköğretim kurumlarının beslenme ve diyetetik lisans programından mezun olmak.

2 fizyoterapist alımı; Yükseköğretim kurumlarının fizik tedavi ve rehabilitasyon, fizyoterapi ve rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.

2 sağlık teknikeri alımı; Yükseköğretim kurumlarının eczane teknikerliği, eczane hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

15 sağlık teknikeri alımı; Yükseköğretim kurumlarının radyoloji veya tıbbi görüntüleme teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

15 sağlık teknikeri alımı; Yükseköğretim kurumlarının anestezi veya anestezi teknikerliği önlisans programından mezun olmak.

5 sağlık teknikeri alımı; Yükseköğretim kurumlarının fizik tedavi, fizyoterapi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, hidroterapi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Aranan Ortak Şartlar;

657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.

KPSS puanı bulunuyor olmak.

Başvurular Malatya İnönü Üniversitesi internet adresi üzerinden 12 Haziran 2020 tarihi bitimine kadar yapılması gerekmektedir.

Malatya İnönü Üniversitesi başvuru kılavuzu içerisinde ayrıntılar bulunuyor.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.