1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İnönü Üniversitesi 41 Sağlık Personeli ve Hemşire Alımları
İnönü Üniversitesi 41 Sağlık Personeli ve Hemşire Alımları

İnönü Üniversitesi 41 Sağlık Personeli ve Hemşire Alımları

İnönü Üniversitesi birimlerinde görevlendirilmek üzere KPSS puanı ile yapılacak sıralama sonrasında 41 kişilik hemşire ve sağlık teknikeri için kamu personeli alımı kontenjanı açıldığı ilan edildi.

A+A-

Üniversiteler bünyesinde akademik personellerin dışında harici olarak alımlarının yapılmasına devam edilen ve özellikle sağlık sektöründe önemli bir istihdam kaynağı haline gelen üniversite sağlık personeli ve kamu personeli alımı süreçleri devam ediyor.

Alımları İnönü Üniversitesinde

Yapılması planlanan kamu personeli alımlarının Malatya İnönü Üniversitesi’nde yapılacağı ilan edilirken, yayımlanan istihdam ilanında hem kontenjanlara hem de unvanlara yönelik detaylı bilgiler, ilgili adayların bilgisine sunuldu.

41 Hemşire ve Sağlık Teknikeri Alımı

İnönü Üniversitesi rektörlüğü onayı ile çıkılan kamu personeli alımında toplamda 41 kişilik kontenjanın ayrıldığı ilan edilirken, alımlar için 35 kişilik Hemşire ve üç farklı birimde olmak üzere 6 kişilik de Sağlık Teknikeri alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları 

Hemşire alımı için başvuru yapacak olan adayların Yükseköğretim kurumlarından Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programı mezunu olmaları talep edilmektedir. 

Sağlık Teknikeri alımı için verilen farklı birimlerde ise; 1 kişi için geçerli olmak üzere; Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hidroterapi önlisans programlarının birinden mezun olmak şartı aranırken; 4 kişi için geçerli olmak üzere; Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak şartı arandığı ilan edilmektedir. Ayrıca; 1 kişilik aday kontenjanında ise Anestezi veya Anestezi Teknikerliği önlisans programından mezun olmak şartı aranmaktadır.

Başvuru yapacak olan tüm adayların 657 sayılı Devlet Memuru alım kriterlerine uyum sağlamaları gerekirken, adayların 2018 KPSS P93 puanına sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru Süreci

İnönü Üniversitesi Hemşire ve Sağlık Teknikeri Kamu Personeli Alımı için başvurularını teslim etmek isteyen adayların en geç 2.9.2019 tarihine kadar, kılavuzda açıklanan belgeler ile birlikte şahsen İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.

inonu.PNG

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.