İOKBS 2018 Bursluluk Sınav Sonuçları, MEB Tarafından Resmen Açıklandı

İOKBS 2018 Bursluluk Sınav Sonuçları, MEB Tarafından Resmen Açıklandı

İOKBS olarak bilinen ve yükseköğretim öncesi bursluluk sınavlarını kapsayan 2018 İOKBS sonuçları resmen ilan edildi.

Türkiye genelinde merkezi usul ile sınava tabi tutulan öğrencileri kapsayan ve sınav sonuçlarında kazanılan skorlara göre eğitim süreçlerinde ne kadar burs alacaklarının tayin edildiği süreçlerin sonuçları merakla bekleniyordu.

Hem velilerin hem de öğrencilerin merakla bekledikleri sınav sonuçlarına dair bu hafta sonuna kadar herhangi bir açıklama yapılmazken, sonuçların açıklanması için özellikle velilerden sosyal medya üzerinden talepte bulundukları görülüyordu.

2019 yılı ikinci yarısında sınav takvimindeki süreçleri hızlandıran Milli Eğitim Bakanlığı çalışmaların yapılmasının ardından merakla beklenen 2018 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Sınav Sonuçlarını yayımladı.

Erişime açılan sınav sonuçlarına ulaşabilmek için öğrencilerin kişisel bilgileri ile Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesinden giriş yapmaları gerekmektedir.

İOKBS sınav sonuçlarına erişebilmek için T.C kimlik numarası, doğum tarihi ve siteye ait güvenlik kodunun girilmesi gerekirken; her öğrenci şahsi sonucuna ulaşabilecektir.

Lise eğitimden önceki eğitim süreçlerini kapsayan ve ilköğretim ile ortaöğretim eğitimleri süresinde 260 TL olarak karşılıksız alınacak burs için sınava tabi tutulan öğrencilerden başarılı olanları bu süre zarfında söz konusu maddi desteği sağlayacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.