İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclis Gündeminde

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclis Gündeminde

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, TBMM’de işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili sorunları dile getirdi ve çözüm istedi. İşçi iş önlemleri hakkında tablonun iyileştirilmesi önerildi.

Meclis Araştırması Açılsın Talebi

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi tarafından işçilerin sorunları meclis gündemine taşındı. İşçi sağlığı ve iş güvenliğinin sağlanması için önlemler alınmasını istedi. Bu önlemlerin görüşülmesi için meclis araştırması açılmasını istedi.

Bahşi, işçilerin karşılaştığı iş kazalarının bilançosunu açıklayarak vahim tabloyu da gözler önüne serdi. Ülkemizde her 3 iş kazasından biri inşaat sektöründe yaşanıyor. Yaşanan 1000 iş kazasından 16’sı ise işçinin ölümü sonuçlanıyor. İnşaat sektöründe ise bu oran neredeyse 3 kat daha fazla. Her bin kazadan 47’si ölümle sonuçlanıyor. İşte bu kötü tablonun iyileştirilmesi için işçilerin sağlığı ve iş güvenliğinin sağlanması gerekiyor.

Önlemler Alınsın, İş Kazaları Azaltılsın

Bahşi tarafından meclis gündemine taşınan sorun, ülkemizin önde gelen sorunlarındandır. Düşük ücretler karşılığında çalışan işçiler bir de bu esnada canını ortaya koymaktadır. İş güvenliği önlemlerinin yetersiz olmasından ötürü işçiler sıklıkla iş kazalarına maruz kalmaktadır. İşte verilen meclis araştırması talebi ile iş kazalarına neden olan olayların araştırılarak önlemlerin alınması istendi. Gerekli araştırma ve çalışmaların yapılması ile işçiler daha sağlıklı bir iş ortamında faaliyet gösterecektir. Böylece iş kazalarının azaltılması ve mümkünse işçi ölümlerinin sonlanması da sağlanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.