İŞKUR 10. Toplantısında Çalışan ve İşsizlere Ne Çıkacak?

İŞKUR 10. Toplantısında Çalışan ve İşsizlere Ne Çıkacak?

İŞKUR 10.Olağan Genel Kurul toplantısı kapsamında 8 Kasım tarihinde işgücü piyasası bir araya gelecek. İŞKUR toplantısının ardından İş Kurumu bünyesinde işe alınanlar ve işsizlere neler çıkacak? TYP kapsamında çalışan işçiler ve güvenlik görevlileri ne ol

İŞKUR 10.Olağan Genel Kurul toplantısı kapsamında 8 Kasım’da bugün toplanacak. İŞKUR toplantısından İş Kurumu bünyesi ile kurumlara giren çalışanlar ve işsizler için ne çıkacağı merak konusu oldu. TYP kapsamında çalışan işçiler ve güvenlik görevlileri kadro istediği bilindiği üzere gündeme gelecek mi?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk İŞKUR olağan Genel Kurul toplantısında ele alınacak konuları değerlendirdi. Bakan Selçuk, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde istihdamda yaşanan gelişmelerin masaya yatırılacağını açıkladı. Ayrıca önümüzdeki dönem içerisinde işsizliğin nasıl azaltılacağı konusunda izlenecek olan yol ve yöntemler de ele alınacak konular arasında yer alıyor.

Kurul toplantısı 8 Kasım tarihinde yapılacak. Toplantıya 50'den fazla kurumdan yetkililer katılacak. Katılacak toplam personel sayısı ise 500'ü bulacak. Son zamanlarda istihdamda yaşanan yavaşlama ve işsizlik oranlarının artması nedeniyle acil tedbirler değerlendirilecek. Zira gençler arasındaki işsizlik oranı %25'lerin üzerine çıktı. Üniversite mezunu gençlerin iş bulma sorunu yaşaması en büyük sorunlardan birisi olarak görülüyor.

İŞKUR ise ülkemizdeki istihdamın en büyük paydaşlarından birisidir. Devlet destekleriyle çok sayıda kişi istihdam imkanına kavuşmaktadır. 2019 yılında da 2,5 milyon kişinin bu şekilde istihdamı hedeflenmişti. Ancak bu hedefin oldukça uzağında olunduğu görülüyor. Bunda küresel krizin etkilerinin yanı sıra ülkemize yönelik düzenlenen saldırıların da etkisi bulunuyor. Yabancı yatırımcıların da yaşanan son olaylar karşısında yatırımlarını bekletmeye almaması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu sayede istihdamın artması ve işsizlik oranının azaltılması sağlanacak. Gelişmeler ile ilgili açıklamalar toplantı sonrası yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum