1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR 28 Farklı Belediyeye KPSS Şartsız Personel Alım Yapılıyor
İŞKUR 28 Farklı Belediyeye KPSS Şartsız Personel Alım Yapılıyor

İŞKUR 28 Farklı Belediyeye KPSS Şartsız Personel Alım Yapılıyor

28 farklı il ve ilçe belediyesine KPSS şartı aranmadan personel alımı için İŞKUR üzerinden ilanlar yayımlandı. İlanlara başvuru şartları, şekli ve ilan içerikleri verilen adres üzerinden ulaşılabilir. 28 farklı belediye hangileri?

A+A-

28 Belediye Şirketlerine Personel Alımı

İl ve ilçe belediye başkanlıkları ile belediye şirketlerine personel alımları için İŞKUR ilanı yayımlandı. 28 farklı şehir için yayınlanan ilanlarda farklı şartlar aranıyor. En az okuryazar seviyesinden başlayarak lisans seviyesine kadar eğitim şartları aranmaktadır. Alınacak olan personellerin meslek gruplarının farklı olmasından ötürü aranılan şartlar da farklılık gösteriyor. Adaylar öncelikle hangi illerdeki ilanlara başvuru yapacağına karar vermelidir. Daha sonra İŞKUR üzerinden ilgili ilanı imceleyerek başvuru şartlarını sağlamalıdır.

İŞKUR üzerinden açık olan ilanların pek çoğunda KPSS şartı aranmamaktadır. Alımların bir kısmı belediye memuru iken, diğer bir kısmı belediye işçisi pozisyonundadır. İşçi pozisyonları için ilköğretim veya lise mezunu olmak yeterlidir. Belediye memurları içinse lisans mezuniyeti, KPSS şartı gibi şartlar aranmaktadır.

İlanlar incelendiğinde bazı illerde sadece il belediyesine alım yapılırken, bazı illerde ise ilçe belediyelerine de alım yapılmaktadır. şu anda açık ilan olan 28 il belediyesi arasında Ankara, Aydın, Konya, Muğla, Bursa, Manisa, Kars, Karaman, Antalya, Tekirdağ, Ordu, İstanbul, Çankırı, Tunceli, Şırnak, Eskişehir, Yozgat, Tokat, Mersin, Sivas, İzmir, Hatay, Çanakkale, Burdur, Kayseri ve Osmaniye illeri yer almaktadır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Söz konusu ilanlar İŞKUR üzerinden yayınlanmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR web sitesi üzerinden açık ilanları görüntüleyebilir ya da İŞKUR müdürlüklerine giderek başvuru yapabilir. Adaylar öncelikle ilanları il bazında daraltılmalıdır. Çünkü belediyeler tarafından yapılan alımlarda o il ya da ilçede ikamet etme şartı aranmaktadır. Adaylar bu şekilde o belediyenin hangi pozisyonlara alım yaptığını görebilecektir. Pozisyonları inceleyerek kendi meslekleri, eğitim durumları ya da deneyimlerine uygun olan pozisyonlara başvurularını oluşturabilirler.

Başvurular online olarak ya da İŞKUR müdürlükleri üzerinden yapılabilir. Başvuru esnasında herhangi bir belge istenmez. Başvuru kabul edildikten sonra adaylardan belgeler istenerek bilgiler teyit edilecektir. Alımlar belediyelere göre KPSS şartı, mülakat ya da uygulama sınavı gibi aşamalardan oluşabilir.

Belediye Personel Alımlarına ulaşmak için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.