İŞKUR 56 Bin 500 kişilik personel alımı sürecini başlattı

İŞKUR 56 Bin 500 kişilik personel alımı sürecini başlattı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından devam eden istihdam seferberliği ve işsizlikle mücadele kapsamında yayımlanan personel alımı, işçi alımı süreçlerine dair ilanların başvuruları devam ediyor. İşte yaklaşık 60 bin kişilik istihdam ilan bilgileri…

İŞKUR İş İlanları

Türkiye genelinde yaşanan işsizlik sorununun çözümü için oldukça yoğun bir mesai harcayan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından takip edilen personel alımı ve işçi alımı ilanları yayımlanmaya ve ilgili vatandaşlara duyurulmaya devam ediyor.

Kamu personeli alımı noktasında da oldukça önemli girişimleri olan İŞKUR bünyesinde sadece memur alımı ilanları yayımlanmıyor. Türkiye genelinde 81 şehirde olmak üzere hem özel sektör personel alımı hem de küçük ölçekli işletme personel istihdamları, yurdun önemli bir bölümünde gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Sınavsız Personel Alımları

İŞKUR tarafından yayımlanan özel sektör personel alımı ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duydukları eleman alımları dahilinde, başvuru yapacak olan adaylardan herhangi bir sınav puanı talep edilmezken; iş başvuru sürecinde de adaylar bir sınav uygulamasına tabi tutulmuyor.

Başvuru Süreci ve Detaylar

Adaylar İŞKUR resmi internet sayfasına giriş yaparak; ilgili alanlarda talep edilen cevapları kendilerine uygun bir şekilde doldurmalıdır. İŞKUR e şube aracılığı ile uygun görülen ilanlara online bir şekilde elektronik ortamda başvuru yapabilecek olan adaylar; kendilerine uygun buldukları İŞKUR ilanının en alt sayfasında bu ilana başvur bölümü aracılığı ile istedikleri ilana doğrudan başvuru yapabilecektir.

Kontenjan Bilgileri

İŞKUR aracılığı ile ilan edilen unvan ve kontenjan ilgilerine göre; Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 43, Bahçıvan 43, Kasap 43, Satış Temsilcisi / Plasiyer 42, Dikiş Makinesi Operatörü-Kumaş 41, Dokuma Konfeksiyon Makineci 40, CNC Programcısı 39 Düz Dikiş Makineci 39, Gıda Mühendisi 39

Mermer İşçisi 39, Sekreter 39, Kamyon Şoförü 38, Depo Sevkiyat Sorumlusu 37, Bilgisayarlı Makine (CNC Operatörü ) 36, Bisküvi İmalat İşçisi 36, Büro Yönetimi ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı 36, Endüstriyel ve Yapısal Çelik Konstrüksiyon İşçisi 36 kişilik alım yapılacaktır.

Ayrıca Muhasebeci 62, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı 58, CNC Freze Tezgahı Operatörü 57, Metal Mamuller Montaj İşçisi 56, İmal İşçisi 55, Pazarlamacı 54, Ziraat Mühendisi 54, Gıda Teknikeri 51, Makine Montaj İşçisi 51, Piliç Kesim ve İşleme Elemanı 51 elemanı alınacağı ilan edildi.

Daha fazla unvan ve kontenjan bilgileri İŞKUR resmi internet sitesinde bilgi edinilecek olup; güncel İŞKUR iş ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum