İŞKUR en az ilkokul mezunu belediye işçi alım başvuruları başladı

İŞKUR en az ilkokul mezunu belediye işçi alım başvuruları başladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan personel alımı ilanları arasında yerini alan ve belediye personel alımı kategorisinden duyurulan 2 kişilik işçi alımı için başvuru sürecinin başladığı beyan edildi. Detaylar haberimizde…

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde devam eden personel alımları kapsamında yerini alan ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yayımlanan ilanların başvuru süreci başladı. Adaylardan herhangi bir sınav veya KPSS puanı talep edilmemektedir.

Yerel Yönetimler İş İlanları

Yurt genelinde yerel yönetimler bazında kamu hizmeti veren belediyeler tarafından yapılan istihdamların; daimi ve tam zamanlı nitelikte olduğu açıklanmaktadır. Erzurum Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından detaylandırılan ilan ile işçi alımları yapılacaktır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

İlgili ilana yapılacak olan ve başvuru sürecinin başladığı beyan edilen duyuru dahilinde 2 kişilik kontenjan ile istihdam sağlanacaktır. Genel kamu personeli alımı kategorisinden açıklanan alımlar için sadece Beden İşçisi istihdamı gerçekleştirilecektir.

Erzurum İş İlanları 

Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanın muhatap kurumunun Erzurum iş ilanları dahilinde; Horasan Belediyesi olduğu açıklandı.

Adaylar başvuruların ardından çalışmaya hak kazanırlarsa; görev yeri olarak Yavuz Selim Kazım Karabekir / 25800 Horasan Erzurum / Türkiye adresinde görev yapacaktır.

Başvuru Süreci

İŞKUR iş ilanları vasıtası ile yapılacak olan işçi alımı başvurularının bugün itibari ile başladığı beyan edildi. Daimi ve Tam Zamanlı Beden İşçisi alımı için başvuru yapacak olan adayların en geç 7 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapması mümkündür. 

Başvuruların yapılacağı adres; Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfasıdır. Sadece online olarak yapılacak başvurular için adayların 00005793290 numaralı ilan ile başvurularını takip etmesi gerekmektedir.

Başvuru Şartları

İlgili beden işçisi alımı için yapılacak olan görevlendirmeler engelli personel alımı kategorisinden ilan edilmektedir. Sadece ilkokul mezunlarının başvuru yapabilecekleri alımlar için adayların 18 yaşından büyük olması yeterlidir. 

Başvuruların ardından kura çekimi yapılacak olan süreç dahilinde; 11 Aralık 2020 tarihinde Belediye Meclis Salonunda saat 10:00’da kura çekimi yapılacaktır.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum