İŞKUR Günlük 108 TL Harçlıkla Bu Mesleklerde Personel Alacak

İŞKUR Günlük 108 TL Harçlıkla Bu Mesleklerde Personel Alacak

Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden 108 TL günlükle bu mesleklerde yeni personel alımı için başvurular alınmaya başladı. 15 yaş üzerin vatandaşlar başvuru yapabiliyor. Detaylar bu haberde.

2021 yılı Ocak ayı İŞKUR kapsamında 15-50 yaş arası yeni personel alımlarına başvurular alınıyor. Türkiye İş Kurumu İŞKUR’da günlük 108 TL harçlıkla haberimizin içinde yer alan mesleklerde yeni personel alımları için arayışlar devam ediyor. İŞKUR yeni personel alımına katılım sağlayacak adaylar bu mesleklerle ilgili programlar kapsamında iş garantisi alacak.

İş Garantili Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” İşbaşı Eğitim Programları bünyesinde başvurular alınıyor. Adaylar Türkiye İş Kurumu’na İŞKUR e-Şube üzerinden başvuru yapabilir. 15-50 yaş arası kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlar olarak İşbaşı Eğitim Programları ile istihdama katkı sağlanıyor. 2021 yılı günlük ödeme miktarı da 108 TL oldu.

Güncel Başvurular

İşbaşı eğitim programları kapsamında İŞKUR'a kayıtlı işsiz olan tüm vatandaşlarımız 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine istedikleri zaman programa katılmak için başvurular yapılabilmektedir. Bu hafta itibarıyla GÜNCEL olan başvurulara dair detayları ve başvuru ilanlarını aşağıda bulabilirsiniz. Hangi ilde başvuru varda bu haberimizin içerisinde bulunacaktır.

İŞKUR Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların İŞKUR’ kayıtlı işsiz olması gerekiyor. 15 yaşını tamamlamış olanlar başvuru yapabilir. Ayrıca işverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak da gerekiyor. Adayların başvuru için emekli olmaması gerekmektedir.

Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak şartı aranıyor.

İŞKUR Güncel Başvuru İlanları

995535 kurs numaralı başvuru KIRKLARELİ ili için olacak. PINARHİSAR ilçesinde yapılacak kurs için meslek olarak Konfeksiyon İşçisi belirlendi. Başvurular 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir.

995342 kurs numaralı başvuru MARDİN ili için olacak. MİDYAT ilçesinde yapılacak kurs için meslek olarak Makineci (Dikiş) belirlendi. Başvurular 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir.

995054 kurs numaralı başvuru DİYARBAKIR ili için olacak. BAĞLAR ilçesinde yapılacak kurs için meslek olarak Büro Memuru (Genel) belirlendi.   Başvurular 28 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir.

994005 kurs numaralı başvuru BOLU ili için olacak. BOLU MERKEZ ilçesinde yapılacak kurs için meslek olarak Konfeksiyon İşçisi belirlendi. Başvurular 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir.

993050 kurs numaralı başvuru MALATYA ili için olacak. BATTALGAZİ ilçesinde yapılacak kurs için meslek olarak Ambar/Depo Görevlisi belirlendi.   Başvurular 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir.

992922 kurs numaralı başvuru BOLU ili için olacak. BOLU MERKEZ ilçesinde yapılacak kurs için meslek olarak Cam Mamul İşlemecisi (Finisaj) belirlendi. Başvurular 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir.

992917 kurs numaralı başvuru BOLU ili için olacak. BOLU MERKEZ ilçesinde yapılacak kurs için meslek olarak Konfeksiyon İşçisi belirlendi. Başvurular 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir.

990204 kurs numaralı başvuru KONYA ili için olacak. KONYA/MERKEZ ilçesinde yapılacak kurs için meslek olarak Perakende Satış Elemanı (Gıda) belirlendi. Başvurular 31 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir.

Aşağıda yer alan “Başvuru Ekranı”na tıklayarak girdiğiniz sayfada ARA butonuna bastığınızda yukarıda yer alan illerin güncel başvuru ilanlarına direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum