1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR Günlük 77 TL Maaş İle 731 İEP Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Günlük 77 TL Maaş İle 731 İEP Personel Alımı Yapılacak

İŞKUR Günlük 77 TL Maaş İle 731 İEP Personel Alımı Yapılacak

İŞKUR tarafından yeni yayınlanan ilanlar ile günlük 77 TL maaş 731 personel alımı yapılacak. Alım işbaşı eğitim programı kapsamında farklı şehirlere yapılacaktır. İEP personel alımına kimler hangi şartlarda yayımlanacak olacağı detayları haberimizde.

A+A-

İŞKUR İEP eğitim programı kapsamında günlük 77 TL maaşla 731 kişi personel alımı yapılacaktır. Alım kadro dağılımı ve başvuru şartları haber içerisinde bulunmaktadır. İşbaşı eğitim programı kapsamında alım gerçekleşecektir. Alımlara 15 yaşını tamamlamış her birey başvuru yapabiliyor.

Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır. İşsizlerin mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinecekleri bir programdır.

İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Yukarıdaki şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilirler. Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilirler.

İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler; Katılımcı zaruri gideri (Günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL). Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenecektir. Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği program süresince karşılanacaktır. İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi. Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri.

Başvuru Yeri Ve Zamanı; 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak programa katılabilirsiniz.

İşbaşı Eğitim Programlarının Süresi; İşbaşı Eğitim Programı; bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay olarak uygulanmaktadır. Siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda düzenlenecek olan işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş arası gençler için işbaşı eğitim programlarının süresi en fazla 9 ay uygulanacaktır. Programlar günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
İlgili Haberler