İŞKUR Hastanelere Personel Alımları Yayımladı; Hastane

İŞKUR Hastanelere Personel Alımları Yayımladı; Hastane

İŞKUR iş ilanları üzerinden hastanelere yerleştirilmek üzere özel iş ilanlarına başvurular başlamış olup 2 Ağustos 2019 tarihi bitimine kadar başvuru yapılabilir. Hastane alımı için İŞKUR kaydı nasıl oluşturulacağı haber içerisinde verilmiştir.

İŞKUR 22 Temmuz ile 2 Ağustos arasında başvuruları yapılabilir hastanelere personel alımları yayımladı. Hastane İŞKUR iş ilanları için başvuracaklara iş kurumu kaydı oluşturulması ve ilanlara nasıl başvuru yapabilecekleri sunulmuştur.

İŞKUR 22 Temmuz – 2 Ağustos 2019 tarihleri arasında belirli kurumlarda açılan kadroların personel ihtiyacını yayınladı. İşe alım hangi şartların istendiği İŞKUR tarafından açıklandı. İşte KPSS şartı olmadan, personel alımı yapacak olan kurumlar link adresi aracılığı ile yapılabilir. Genel alım ve İŞKUR kaydı oluşturarak alımlara ulaşılacak yöntem anlatılmıştır.

Genel başvuru ilanları arasında, her bir ilan içeriğinde farklı olmak üzere; İlana başvuru yapacak adayların, talep edilen bazı şartlara haiz olmaları gerekiyor.

İŞKUR Personel Alım Başvuru Şartları;

İletişim becerisi yüksek.

Aktif Dinamik.

Tercihen genç emekli (45 yaşını geçmemiş).

Disiplinli bir yapıda bulunanlar, gibi şartlar bulunmaktadır.

En az lise ve önlisans mezunu olmak.

T.C vatandaşı olmak.

Yüz kızartıcı suçu ve 6 ayı geçen adli cezası bulunmamak (hükümlü alımı yapılan ilanlar hariç).

İşini engelleyebilecek her hangi bir sağlık sorunu bulunmamak.

Aşağıda İŞKUR tarafından yayınlanan sağlık hizmetleri personeli arayan özel kurumların iş ilanları bulunmaktadır.

Başvuruda bulunmak ve başvuru şartlarını öğrenmek için belirtilen linki tıklamanız yeterlidir.

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır. Üyelerin, hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR’a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb. bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir.

Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.

İnternet üzerinden İŞKUR’a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

Ardından yapmanız gereken verilen link adresi tıklayarak giriş yapmak ve meslek yerine aramak istediğiniz (hemşire, ambulans sürücüsü veya ATT) yazarak ara butonuna basınca ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum