1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR Kamu Personeli Alımlarında İkamet Şartına Mı Döndü -
İŞKUR Kamu Personeli Alımlarında İkamet Şartına Mı Döndü -

İŞKUR Kamu Personeli Alımlarında İkamet Şartına Mı Döndü -

İşkur Mayıs 2019 iş ilanları. İŞKUR kamu kurum ve kuruluşlarına daimi ve geçici işçi ve kamu personeli temini yapıyor. İŞKUR bir aydan fazla süredir çıktığı bütün ilanlarda ikamet şartı aramaya başladı. Bu durum İŞKUR’un daha önce yaptığı gibi ikamet şart

A+A-

İŞKUR resmi kamu kurumları alımlarına başvuracak adaylar 1 aydan fazladır yayımlanan ilanlarda ikamet şartı ile karşı karşıya kalıyor. İŞKUR alımlarda ikamet şartı kaldırmış ve genel başvuru alıyordu. Bir aydır yayımlanan ilanları inceleyen adaylar İŞKUR tekrar ikamet şartına mı döndü? Sorularını sormaya ve merak etmeye başladılar. İŞKUR Mayıs 2019 kamu’ya iş ilanları olarak yayınladıkları ve başvurusu devam edenleri sizlere sunuyoruz.

Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre temizlik görevlisi kadrosunda görevlendirmek üzere en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 13 Mayıs 2019 tarihine kadar iş ilan numarasıyla beraber İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuruda kullanılacak iş ilan numarası 00004967354 olarak belirtilmiştir.

Temizlik görevlisi alımında adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak, yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak yer almaktadır.

Ayrıca adayların en az ilköğretim en fazla lise mezunu olması ve 18-30 yaş aralığında olması da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır. Bu ilana sadece Kişisel Durumu "TMY (Terorle Mücadelede Yaralanan)" olanlar başvurabilir.

İşe alımlar kurayla yapılacak olup kura bilgileri şu şekilde paylaşılmıştır: 22 Mayıs 2019 tarihinde saat 14.00-15.00 arasında Erzurum Polisevi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda kura çekimi yapılacaktır.

Balveren Belediye Başkanlığı, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre kepçe operatörü kadrosunda görevlendirmek üzere en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak.

Başvurular 7 Mayıs – 13 Mayıs 2019 tarihleri arasında iş ilan numarasıyla beraber İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla yapılacaktır. Başvuruda kullanılacak iş ilan numarası 00004966441 olarak belirtilmiştir.

Balveren Belediye Başkanlığı kepçe operatörü alımında adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, en az 18 yaşında olmak, kepçe operatörü mesleğinde 8 yıl deneyim sahibi olmak yer almaktadır.

Ayrıca adayların D ve G sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları ve Şırnak merkezde ikamet ediyor olmaları da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

17 Mayıs 2019 tarihinde Şırnak Balveren Belediye Başkanlığı’nda saat 13.00-14.00 arasında kepçe operatörü alımı için kura çekimi yapılacaktır.

Yarseli Sulama Birliği, yayınladığı ilanda beden işçisi kadrosunda görevlendirmek üzere ilköğretim mezunu personel alımı yapacağını açıkladı.

Yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 13 Mayıs 2019 tarihine kadar iş ilan numarasıyla beraber İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuruda kullanılacak iş ilan numarası 00004966205 olarak belirtilmiştir.

Sulama birliği beden işçisi alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ilköğretim mezunu olmak, en az 18 yaşında olmak yer almaktadır.

Ayrıca adayların Hatay Antakya’da ikamet ediyor olması ve A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olması da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Hatay Antakya Yarseli Sulama Birliği beden işçisi alımı için işe alımlar kurayla yapılacak olup kura bilgileri şu şekilde paylaşılmıştır: 15 Mayıs 2019 tarihinde saat 09.00 – 10.00 arasında Yarseli Sulama Birliği’nde kura çekimi yapılacaktır.

Şenyurt Belediye Başkanlığı, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre kalorifer ateşçisi ve tibbi ve aromatik bitkiler yetiştiricisi kadrolarında görevlendirmek üzere personel alımı yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 13 Mayıs 2019 tarihine kadar iş ilan numaralarıyla beraber İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kalorifer ateşçisi alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, ilköğretim mezunu olmak, “Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçi” belgesine sahip olmak, Tokat Turhal ilçesinde ikamet ediyor olmak yer almaktadır. İş ilan numarası 00004966682 olarak belirtilmiştir.

Tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiricisi alımı için adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az lise en fazla önlisans mezunu olması, en az 18 yaşında olması, Tokat Turhal ilçesinde ikamet ediyor olması ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Yayınlanan iki ilan için 24 Mayıs 2019 tarihine Tokat Şenyurt Belediyesi’nde saat 10.00 – 11.00 arasında kura çekimi yapılacaktır.

Emirdağ Çıldırım Sulama Birliği yayınladığı personel alımı ilanında elektrik teknisyeni kadrosunda görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 10 Mayıs 2019 olarak belirtilmiştir. Adayların son başvuru tarihine kadar iş ila numarasıyla beraber İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuruda kullanılacak iş ilan numarası 00004962150 olarak belirtilmiştir.

Elektrik teknisyeni alımı için adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmaması, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olması, en az 18 yaşında olması gerekmektedir.

Ayrıca adayların 2 yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının elektrik bölümü mezunu olması, B sınıfı ehliyete sahip olması ve Afyonkarahisar Emirdağ’da ikamet ediyor olması da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

İşe alımlar kurayla yapılacak olup kura bilgileri şu şekilde paylaşılmıştır: 16 Mayıs 2019 tarihinde saat 11.00-12.00 arasında Afyonkarahisar Çıldırım Sulama Birliği’nde kura çekimi yapılacaktır.

Karataş Sulama Birliği, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre büro işçisi ve çiftçi kadrolarında görevlendirmek üzere 10 personel alımı yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 10 Mayıs 2019 tarihine kadar iş ilan numarasıyla beraber İŞKUR ilanları resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Büro işçisi alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve 5 yıl deneyim sahibi olmak, Burdur il ve ilçelerinde ikamet ediyor olmak yer almaktadır. Başvuruda kullanılacak iş ilan numarası 00004963259 olarak belirtilmiştir.

Çiftçi alımı için adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az 18 yaşında olması, en az ilköğretim mezunu olması, A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olması, Burdur il ve ilçelerinde ikamet ediyor olması gerekmektedir. İş ilan numarası 00004963257 olarak belirtilmiştir.

Burdur Karataş Sulama Birliği 10 personel alımı için kura çekimleri 16 Mayıs 2019 tarihinde saat 14.00-15.00 arasında Kemer Noteri’nde yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Haberler