1. HABERLER

  2. İŞKUR İLANLARI

  3. İŞKUR MEK İEP 2018 Yılı Türkiye Geneli Personel Alımı
İŞKUR MEK İEP 2018 Yılı Türkiye Geneli Personel Alımı

İŞKUR MEK İEP 2018 Yılı Türkiye Geneli Personel Alımı

İş Kurumu Mesleki Eğitim Kursları ve İşbaşı Eğitim Programları kapsamında Türkiye genelindeki şehirlere işçi personel alımları yapılmaktadır. Başvurular için link adresi eklenmiştir.

A+A-

15 Mayıs 2018 de yayınlanan ilanlar ile iş kurumu şehirlere çok sayıda personel alımları yayınlandı. Başvuracak adaylara işbaşı eğitim programı kapsamında ve mesleki eğitim kursları programlarınca işe yerleştirilecektir. Adaylar kurslar dönemi ücret alarak gerekli dönem bitirildikten sonra istihdam garantili bir şekilde işe yerleştirme yapılmaktadır. Kendi şehrindeki alımları görmek için aşağıdaki link adresini açarak içerisine bulunduğun veya arama yapmak istediğin şehri yazarak arama yapabilirsiniz.

İşbaşı eğitim programları için: 16 yaşını doldurmuş ve 45 yaşından gün almamış adaylar başvuru sağlayabilir. İlkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız. Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz. Program başlamadan önceki son bir ayda işsiz olanlar programdan faydalanabilirler. Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir. Programa devam edilen her bir gün için işsizlik ödeneği alanlara 30,82 TL, öğrencilere 46,23 TL ve diğer kişilere 61,65 TL zaruri gider ödenmektedir. Devam edilmeyen günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler banka aracılığıyla aylık olarak yapılır.

Mesleki eğitim kursları: 16 ile 45 yaş arası en az okur yazar en fazla lisans mezunlar başvuru yapabilirler. Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız. Bu kurs için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz. Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız kursa katılamazsınız. Kursa devam zorunludur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.