İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Kimler Başvurabilir?

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Kimler Başvurabilir?

İŞKUR tarafından sağlanan sosyal çalışma programları ile üniversite öğrencileri hem kamuda çalışacak hem de eğitimine devam edecektir.

Kimler Başvurabilir?
İŞKUR tarafından üniversite öğrencileri için sosyal çalışma programları düzenlenir. Bu programlar doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni ile kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi kamuya yararlı alanlarda düzenlenir. İŞKUR anlaşmalı kamu kurumlarında çalışılır. 

Açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri dışındaki tüm yükseköğretim öğrencileri bu programlara başvurabilir. Yani lisans ya da önlisans eğitimine devam eden öğrenciler, yaz döneminde sosyal çalışma programlarına katılır. Sosyal çalışma programları yaz tatillerinde yapılır. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında çalışma devam eder. 

Uzaktan eğitim öğrencileri de katılabilecektir. Devlet ya da vakıf üniversitesinde öğrenci olmak fark etmez. Okulu uzayan öğrenciler de bu programlara katılabilir. Herhangi bir sebeple sigorta kaydı olan öğrencilerin başvurusu kabul edilmez. Adayların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Son dönem itibariyle öğrencinin akademik not ortalaması 4 üzerinden 2’nin üzerinden olmalıdır. Bu şartları sağlayan adaylar programa katılabilecektir. 

Nasıl Başvuru Yapılır?
Sosyal çalışma programına katılmak isteyen öğrenciler kurumun internet adresi üzerinden elektronik olarak başvuru yapabilir. İşkur’da ilan yayınlanmasından itibaren 4 gün içinde başvuruya açık olacaktır. İl müdürlüklerine bizzat gidilerek de başvuru yapılabilir. Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı vardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.