İŞKUR TYP Temmuz İlanları: TYP Yeni İlanlar İle 142 Personel Alımı Yayınladı

İŞKUR TYP Temmuz İlanları: TYP Yeni İlanlar İle 142 Personel Alımı Yayınladı

Temmuz ayı İŞKUR TYP personel alımı ilanları yayınlandı. Yeni Toplum Yararına Programı kapsamında 142 kişi alımı hangi şehirler ve ne gibi şartlarda alınacak. Son başvuru tarihi olarak 4 Temmuz 2020 ilan edilmiştir.

İŞKUR TYP Temmuz ayı ilanları yayınlandı. 142 TYP personeli alımı hangi şehirlerin yaptığını sizlere sunuyoruz.
Alımı Sinop, Edirne, Çanakkale ve Antalya şehirleri yapacak. Ağırlıklı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü bu alımları yapacak. Çevre temizliği, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması işlerinde görev yapacaklar.

İŞKUR TYP personel alımı başvuru şartları;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak,

Katılımcılar Nasıl Seçilmektedir?

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir.

Noter kurası yöntemi, Liste (başvuranlar içinden mülakat ya da iş ve meslek danışmanlığı sonucu katılımları uygun görülenlerin belirlenmesi) yöntemi, Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi.

Katılımcılara Hangi Ödemeler Yapılmaktadır? Asgari ücret vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri karşılanır.

TYP Hangi Alanlarda Uygulanmaktadır? Çevre temizliği, Tüm Kurumlarda, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları yapacak.

TYP Uygulama Süresi Kaç Aydır? TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır.

TYP’de Haftalık Çalışma Süresi Ne Kadardır? TYP’de haftalık çalışma süresi en fazla kırk beş saattir.

Başvuru yapacak adaylar link adresinde açılan sayfa üzerinden sadece ARA tuşuna basarak ilanlara ulaşabilirler. Bu alımların tamamında ikamet şartı bulunuyor. TYP iş ilanları olarak sunulmuştur.

İŞKUR TYP personel alımlarına başvuru linki verilmiştir.

Cep uygulamamız ile anlık ve Facebook ile takip sağlayabilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.