İŞKUR TYP’den Yeni İlanlar Geldi! Personel Alımı Başvuru Şartları

İŞKUR TYP’den Yeni İlanlar Geldi! Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye İş Kurumu istihdam kolu olan Toplum Yararına Programları kapsamında yeni ilanlar gelmeye devam ediyor. Öğrenim durumu düşük olsa dahi ve yaş şartı yüksek olsa bile bu program ile iş sahibi olunuyor.

İŞKUR tarafından kamu kurum ve kurularının ihtiyaçları Toplum Yararına Programları istihdamı ile giderilmeye çalışılıyor. Okulları kapanması ve 31 Ağustosta açılacağı göz önünde bulundurulduğunda şu aralar diğer kamu kurumları TYP personel alımı ilanları yayınlamaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı İl Müdürlükleri ile Müze Müdürlükleri sürekli bir şekilde iki haftadır ilan yayınlamaktadır. Yayınlanan TYP ilanları kısa süreliğine yayında kalarak personel alımı gerçekleştirmektedir.

Son yayınlanan iş ilanlarında Şanlıurfa, Afyonkarahisar, Kastamonu, Gaziantep, Samsun, Uşak, Aydın ve Muğla şehirleri 8 farklı alım yayınlamaktadır. Adayları başvuru yapabilmesi için en belirgin özellik ilanı yayınlayan şehirde ikamet ediyor olması istenmektedir.

Adaylar kendi şehirlerindeki ilanları kaçırmadan başvuru yapması için TAKİP ET ile anlık cep telefonundan veya Facebook hesabımızdan anlık olarak haber alabilirler.

iskur-typ.jpg

Bu yayınlanan ilanlara 15-17 Temmuz 2020 tarihi 23:59 kadar online olarak o şehirlerde ikamet edenler başvuru yapabilecek. Yayınlanan ilan şehir durumuna göre başvuru tarihleri farklılık gösteriyor.

TYP personeli ne iş yapar?

Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı ve Erozyon engelleme çalışmaları yapıyor.

Başvuru şartları neler?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açık öğretim ve açık öğrencileri hariç).

İşe yerleştirme nasıl yapılmaktadır?

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir. Noter kurası yöntemi, Liste yöntemi ve Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi ile yapılmaktadır.

Aşağıda verilen link adresi üzerinden ara tuşuna basarak ilanlara ulaşabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum