1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. İşkur Üniversite Öğrencilerine İş
İşkur Üniversite Öğrencilerine İş

İşkur Üniversite Öğrencilerine İş

İşkur tarafından hayata geçirilen sosyal çalışma programı ile üniversite öğrencilerine iş imkanı sağlanıyor.

A+A-

Sosyal Çalışma Programı Nedir?
İşkur tarafından sunulan sosyal çalışma programı sayesinde fiilen üniversite okumakta olan öğrencilere çalışma fırsatı sunuluyor. Sene içinde okuldaki eğitimine devam eden öğrenciler yaz aylarında ise çalışıyor. Örgün ve uzaktan eğitimle okumakla olan lisans ve önlisans öğrencileri bu fırsattan yararlanabiliyor. Açıköğretim, yüksek lisans ya da doktora öğrencileri başvuramıyor. 

Başvuru şartlar arasında öğrencilerin akademik ortalamalarının 4 üzerinden en az 2 olması şartı aranıyor. Başvuru yapan öğrenciler arasından seçilenler yaz tatili boyunca 3 ay çalışıyor. Yaz okuluna kalan öğrencilerin başvurusu kabul edilmiyor. Ayrıca öğrencilerin herhangi bir sebeple sigortalı olmaması gerekiyor. 

SÇP ile İşkur üniversite öğrencilerine iş ile öğrenciler anlaşmalı olan kamu kurumlarında çalışıyorlar. Çalışma konuları da kamuya faydalı alanlardan seçiliyor. Öğrenciler ağaçlandırma, doğanın korunması, kültürel ve sanatsal etkinlikler, kütüphanecilik, restorasyon gibi alanlarda hem eğitim alıyor hem çalışıyorlar. Böylece kendilerini mesleki anlamda da geliştirebiliyorlar. 

Öğrencilerin çalıştıkları dönemler için yani 3 ay boyunca maaş ödeniyor. Öğrenciler haftada 3 gün ve günde 8 saat çalışırlar. Yarım saat öğle molası kullanılır. Çalışılan her gün başına 67 lira ödeme yapılmaktadır. Ayrıca emekliliği de etkileyecek şekilde sigorta ödemesi yapılır. Bu şekilde öğrenciler ayda 800 lira maaş ile çalışmış olacaktır. Bir yaz tatili boyunca 2.400 TL kazanılabilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.