1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR’un Meslek Kurslarına İlgi Arttı
İŞKUR’un Meslek Kurslarına İlgi Arttı

İŞKUR’un Meslek Kurslarına İlgi Arttı

İşsiz vatandaşlarımızın meslek edinmesi için İŞKUR tarafından düzenlenen meslek kurslarına ilgi bu sene %11 oranında artış gösterdi. Hedef 1 Milyon 350 Bin İstihdam...

A+A-

Devlet özel sektörde istihdamın kontrollü bir şekilde sağlanması için İŞKUR aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan meslek dallarında eğitimler düzenlenmekte ve böylelikle kalifiye personeller yetiştirilmektedir. Bu eğitimleri alan kimseler ise büyük oranda istihdama katılmaktadır.

Geçtiğimiz yıl 1 milyon 200 bin civarında vatandaşımız İŞKUR aracılığıyla istihdam edilirken bu yıl 1 milyon 350 bin kişinin bu kapsamda işe alınması amaçlanıyor. 2019'da toplam 2 buçuk milyon kişinin istihdam edilmesi de istihdam seferberliği kapsamında hedefleniyor.

Görüşmeler Arttı
İŞKUR meslek danışmanları ile yapılan görüşmelerde de %66 gibi çok yüksek bir oranda artış yaşandı. Böylelikle daha geniş bir kitleye ulaşılmış oldu. Ancak görüşmeler %66 oranında artarken istihdamın daha yavaş artması da düşündürücüdür. Bunda ekonomide var olan genel tablonun da etkisi büyüktür.

2019 ve 2020 yıllarında ilave istihdamlara verilen katkı sayesinde bu rakamların artış göstermesi bekleniyor. Zira 2020 yılına kadar ilave istihdama hem maaş hem de sigorta desteği veriliyor. İşini genişletmek isteyen yatırımcılar için ise bu çok büyük bir fırsat anlamına gelmektedir. İşe alımlarda İŞKUR'un etkisinin her geçen gün daha da çok artması amaçlanıyor. Sayısal veriler düzenli aralıklarla paylaşılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.