1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İSMEK Kayıtları Başlıyor
İSMEK Kayıtları Başlıyor

İSMEK Kayıtları Başlıyor

İSMEK Hayat Boyu Öğrenme Merkezi 2019-2020 eğitim dönemi kayıtları 9 Eylül tarihi itibariyle alınmaya başlayacaktır. Başvuracaklar ne gibi imkanlardan yararlanacak.

A+A-

İSMEK tarafından belediyeye bağlı olarak eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerle kişilerin melek öğrenmesi, hobi edinmesi ya da sanat konusunda kendisini geliştirmesi hedeflenmektedir. 18 yaşını geçmiş olan her vatandaş bu kurslara başvuru yapabilecektir. Üniversite öğrencileri, işsizler, çalışanlar ya da ev hanımları bu imkandan yararlanacaktır. Başvuran adaylara ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri verilmektedir.

Ücretsiz Sanat ve Meslek Eğitimi;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İSMEK kayıtlarına ilişkin duyuru yayımlanmıştır. Adaylar İBB web sitesinden ön kayıt oluşturabilecektir. Daha sonra adaylar kimlik fotokopileri ile merkeze giderek şahsen kayıt olmalıdır. Şahsen kayıtlar 9 Eylül’de başlayacaktır. Uzaktan eğitim merkezlerine kayıt olmak isteyen kişiler de bu tarihlerde başvuru yapabilecektir.

İSMEK şu ana kadar 3 milyon 307 bin 787 kişiye eğitim vermiştir. Son olarak 2018-2019 öğretim dönemi boyunca 40 farklı alanda 307 branş ve 752 programda eğitimler verilmiştir. yeni dönemde de branş sayısı 348’e çıkarken, program sayısı 846’ya yükselecektir. Böylece daha fazla kişiye, daha çok alanda başvuru yapılabilecektir. Gelişen teknoloji ve çağın gereklerine uygun olarak yeni bölümler eklenmektedir. Böylece geleceğin meslekleri konusunda adımlar atılmaktadır.

2019-2020 Eğitim Dönemi Kursları;

Bu sene başlayacak olan eğitimlere yeni alanlar da eklendi. Örneğin bu sene Geleneksel Oyunlar ve Zeka Oyunları kursu açılacaktır. Zeka Oyunları Öğreticiliği kursu da ilk kez açılmaktadır.

Son dönemlerde özellikle bilişim alanındaki kurslara yoğun ilgi duyulmaktadır. Bu sebeple de İSMEK bilişim kursları hızla artmaktadır. ARM İşlemci ile Drone Üretimi ve Dijital Becerilerin Geliştirilmesi kursları bu sene açılacaktır.

Sadece bilişim kursları açılmakla kalmayıp diğer kurslarda teknolojinin kullanımı yaygınlaştırılmaktadır. Örneğin el sanatları kursunda Üç Boyutlu Keçe Tasarımlar, su Kabağı İşlemeciliği, Sinema 4G, Kitap Resimleme gibi kurslarda teknoloji kullanılmaktadır. El sanatlarının teknoloji ile kolaylaştırılması sağlanıyor.

Verilen bu eğitimlerle kişilerin mesleki anlamda kendisini yetiştirmesi hedefleniyor. İhtiyaç duyulan nitelikli işgücünün sağlanması için çalışılıyor. İSMEK kurslarına gitmek isteyen adaylar 9 Eylül tarihi itibariyle başvurularını yapmalıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum