1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İşsiz Annelere Ayda 2 Bin 420 TL Maaş Desteği
İşsiz Annelere Ayda 2 Bin 420 TL Maaş Desteği

İşsiz Annelere Ayda 2 Bin 420 TL Maaş Desteği

İş hayatında etkin rollerini arttırmak ve çalışma hayatlarındaki sürekliliğini muhafaza etmek adına işsiz annelere ayda 2.420 TL maddi destek sağlanıyor.

A+A-

Annelerin çalışma hayatlarındaki aktif rolünün arttırılması ve hali hazırda devam eden işlerin herhangi bir mağduriyet yaşatmaması amacı ile devlet tarafından hem günlük hem de aylık olarak maddi ödeme almaları sistemi devam ediyor.

İşbaşı Eğitim Programı Desteği

Hükümetin vatandaşları aktif ekonomik devinimin içinde değerlendirmesi ve her vatandaşa ayrı bir ilgi göstererek onların da üretim mekanizmaları içerisinde katkı sağlaması amacı ile geliştirilen destekleme projeleri kapsamında ödenen meblağlar, aylık iaşe ve zaruri giderlerin karşılanmasında da büyük bir rol oynuyor. Bu ödemeler annelerin katıldıkları işbaşı eğitim programları karşılığında takdim ediliyor.

Annelere Ayda 2.020 TL Maaş

İşsiz olan annelerin bahsi geçen süreç içerisinde devlet tarafından aldıkları ödemeler ise iki farklı kalemde hesaplanıyor. Öncelikli olarak günlük takdim edilen iş başı eğitim programlarına katılım ücreti olarak 80 TL ödeme yapılırken, bu ödeme ile ayda 26 gün üzerinden 2.020 TL kazanç elde edilmiş oluyor.

400 TL Ek Bakım Desteği Ödemesi

Aynı zamanda annelerin bahsi geçen süreç içerisinde bakım desteği olarak çocuklarının zaruri ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile 400 TL ek destek ödemesi aldığı biliniyor. Bu ödeme ile birlikte annelerin aylık olarak toplam elde ettikleri gelir 2 BİN 420 TL oluyor.

Anneler Nereye Başvuru Yapacak?

Annelerin ilgili ödemelerde hak kazanabilmeleri için öncelikle; kendi çocuklarına ait olan nüfus cüzdanları ile birlikte, başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuruların tamamlanabilmeleri için ayrıca çocuğun bakımı için tutulan kreş ve gündüz bakımevi faturası ile kurum tarafından istenilen istenilen belgeleri de dosyalayarak, anneler için kurs programını düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne ya da konu ile ilgili faaliyet gösteren hizmet merkezlerine müracaat etmeleri yeterli olmaktadır.

Ödemeler 6 Ay Devam Ediyor

İşbaşı eğitim programı kapsamında ödeme alan anneler için; bilişim ve imalat sektörleri kapsamında alınan ödemeler 6 ay kadar sürerken, başka meslek ve sektörler için takriben 3 ay kadar ödeme alabilmek mümkün oluyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum